Zážitky z olympiády

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Zážitky z olympiády

Zážitky z olympiády

Po celoročním trénování jsme mohli svoji snahu završit v prvním ročníku školkové Olympiády. Olympijský den byl zahájen 26.5.2022 na atletickém stadionu v Novém Městě na Moravě, zapálením olympijského ohně společně tlapkou maskota klokana a rukou paní ředitelky. V barevném průvodu Olympiády se představilo 232 dětí ze 14 tříd. Děti poměřily síly v pěti disciplínách – pětiskok, hod do dálky, skok v pytli, běh překážkovou dráhou, štafetový běh. Všechny tyto disciplíny byly rozděleny do třech kategorií dle věku. Nejmladší účastník Olympiády dosahoval věku sotva tří let a nejstarší dovršil sedmi let. Všechny děti předvedly skvělé sportovní výkony, které se odrazily na výsledcích sportovců.
V nejmladší kategorii excelovala ve čtyřech disciplínách třída Housenek: pětiskok (3,5 m), hod do dálky (5 m), skok v pytli (1:55:51), překážková dráha (4:02:12). V poslední páté disciplíně se předvedla třída Berušek: štafetový běh (1:08:42).
Ve střední kategorii se umístily tyto třídy: pětiskok Krtci Drobného (7m), hod do dálky Mravenci (12m), skok v pytli Motýlci (2:29:15), překážková dráha Broučci (3:08:68), štafetový běh Ptáčata (1:58:37)
V nejstarší kategorii se umístily tyto třídy: pětiskok Krtci Drobného (9,6m), hod do dálky Včelky (21m), skok v pytli Včelky (2:50.61), překážková dráha Koťata (3:28:98), štafetový běh Ptáčata (2:17:63)
Za příjemně strávené sportovní odpoledne moc děkujeme paní ředitelce Mgr. Soně Šikolové, která nám dala možnost prožít si pravou olympijskou atmosféru. Za hladký průběh této akce patří velký dík Mgr. Andree Štěpničkové a všem, co se podíleli na pohodové atmosféře.

 
Dotazník