Čtyřnohá návštěva v MŠ Žďárská

Neobvyklá čtyřnohá návštěva v MŠ Žďárská  V průběhu zimních měsíců ledna a února navštívila každou třídu naši MŠ paní Ing. Jana Mašterová se svým pejskem …

Čtyřnohá návštěva v MŠ Žďárská

Neobvyklá čtyřnohá návštěva v MŠ Žďárská

V průběhu zimních měsíců ledna a února navštívila každou třídu naši MŠ paní Ing. Jana Mašterová se svým pejskem Rozárkou. Tato fenka zlatého retrívra je cvičená na tzv. canisterapii, čímž se rozumí léčebný kontakt psa s člověkem. Dotek a přítomnost psa nejen léčí a vyvolává dobrou náladu a úsměv na tváři. Proto Rozárka navštěvuje a rozdává radost jak v nemocnici, tak i v pečovatelských domech pro seniory a zařízeních pro lidi s různým postižením.
Návštěva Rozárky ve školce přinesla dětem velikou radost. Nejen že se dozvěděly jak se k pejskům chovat, jak se o ně starat a pečovat o jejich srst, drápky i zoubky. Měly možnost poslechnout si i psí srdíčko jako to dělá pan veterinář. A že má pejsek svoje hračky a rád si s nimi hraje jako děti, o tom není vůbec pochyb.