Únor v Pohledci

/ Jaroslava Fišarová

Hned na začátku února k nám do školky přijelo Divadlo Šikulka. Pani divadelnice nám zahrály tři poučné pohádky. Jedna byla o zdravých zubech, o tom, jak je důležité jejich pravidelné čištění. Ve druhé jsme se seznámili s lidskými vlastnostmi, které jsou dobré a které špatné. Třetí pohádka byla o zázračné moci léčivých bylinek. Pohádky se našim dětem i pohledeckým školákům, kteří se přišli podívat, líbily.

Poslední únorový den jsme se vypravili do novoměstské knihovny na pásmo „Čím budu, až vyrostu.“ Děti poznávaly podle různého nářadí názvy povolání, o některých povoláních si zazpívaly písničky a také nechyběla pantomima. Všichni jsme byli spokojeni, paní knihovnice opět nezklamaly. Nakonec na nás samozřejmě čekaly hezké knihy.