Adventní čas ve Slavkovicích

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

  Čas Vánoc je ten nejkrásnější v roce. Čekání na Štědrý den nám utíkal jako voda. Na každý den v adventu byl pro nás připravený …

 

Čas Vánoc je ten nejkrásnější v roce. Čekání na Štědrý den nám utíkal jako voda. Na každý den v adventu byl pro nás připravený úkol, který jsme museli splnit. Vyráběli jsme například svícen, krmili jsme kačeny, vytvářeli vánoční řetěz, v lese zdobili stromeček pro zvířátka.

5. prosince nás navštívil Mikuláš s čertem. Některé děti měly pár hříchů, ale slíbily polepšení a tak jsme zůstali všichni.

V neděli 11. prosince se v podvečer rozezněly koledy u místního kostela. Všichni společně jsme si zazpívali známé koledy a zahřáli se u čaje a medoviny.

14. prosince jsme si při posezení vyrobili s rodiči andílka a poseděli u vánoční spirály.

V pondělí ráno 19. prosince nás přivítal stromeček a pod ním plno dárečků. Nedočkavá očka nemohla vydržet to čekání, až se bude rozbalovat. Hraní s novými hračkami nebralo konce a děti se už těšily na ty další, které dostanou na Štědrý den.

Soubory ke stažení