AGRO VÝSTAVA

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

Ve čtvrtek 15. 9. 2016 odvezl autobus předškoláčky v doprovodu svých učitelek do Radešínské Svratky. Co nás tam čekalo? Spoustu zemědělské techniky, od různých nakladačů, přes vozy a traktory ke kombajnům. Děti se mohly posadit do velkých i malých traktorů, sekaček, bagříků, prohlédnout si vůz na telátka pěkně zevnitř, obdivovat vrtulník. Nejvíce se těšily na zvířata. Zblízka pozorovaly velké krávy, které se účastnily soutěže o tu nejkrásnější z nich, také statné býky a roztomilá telátka, prohlédly si čuníky černé i růžové, poznaly kozy i ovce. Radost dětem udělaly různě barevné létající balónky. Mile nás potěšily dobré výrobky z mléka od českých kraviček, které jsme dostali jako dárky. Všude to krásně vonělo pečeným masem a klobáskami, tak už jsme se i my těšily zpět do naší školky na oběd.