Březen v Pohledci

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

10. března k nám přijela paní z SPC Březejc na logopedii. S přihlášenými dětmi provedla kontrolní mluvení a rodičům doporučila co je a není třeba procvičovat. V úterý …

Březen v Pohledci

10. března k nám přijela paní z SPC Březejc na logopedii. S přihlášenými dětmi provedla kontrolní mluvení a rodičům doporučila co je a není třeba procvičovat.

V úterý 14. děti nasadily vlastnoručně vyrobené cukrářské čepice a naše MŠ se proměnila ve výrobnu zdravého mlsání. Dělali jsme lámanky z ovesných vloček. A již se odměřovalo, míchalo se a míchalo a už se mohlo dávat na plech. Ten jsme dali do trouby a paní školnice nám lámanky upekla. Už jsme se nemohli dočkat a těšili se na ochutnání. To to bylo dobré….

Brněnská firma Photodienst opět zavítala do Pohledce, aby naše děti vyfotila. Všichni se naparádili, načesali, také přišli pohledecké maminky s malými dětmi, které ještě nechodí do MŠ a už se fotilo. To bylo radosti, když se děti viděly na fotografiích.

V úterý 21. března šla paní učitelka s předškoláky do MŠ na Drobného ulici na Malou technickou univerzitu. Tam se děti proměnily v instalatéry, elektrikáře a pracovníky vodovodů a kanalizací, když tyto rozvody prováděly na stavbách z lega. Za odvedenou práci dostaly diplom: Malý stavitel.

24. března k nám do školky přišel na besedu voják z povolání. Nejen kluci, ale i děvčata seděli jako přišpendlení a poslouchali poutavé vyprávění. Samozřejmě se cvičilo a pochodovalo. Nakonec kdo chtěl, mohl si nechat na obličeji udělat vojenské maskování.

Od 27. 3. začal předplavecký výcvik vMěstských lázních vNovém Městě na Moravě. Přihlášené děti budou chodit každé pondělí až do 19. Června.