Canisterapie v MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Canisterapie v MŠ Drobného Naše mateřská škola vzdělává děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Jednu ze tříd v mateřské škole Drobného navštěvuje chlapec s kombinovaným postižením (těžká mentální …

Canisterapie v MŠ Drobného

Canisterapie v MŠ Drobného

Naše mateřská škola vzdělává děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Jednu ze tříd v mateřské škole Drobného navštěvuje chlapec s kombinovaným postižením (těžká mentální retardace, DMO). Pravidelně do této třídy dochází paní Ing. Mašterová se svoji fenkou zlatého retrívra, speciálně cvičenou a vedenou na canisterapii (canisterapie – léčebný kontakt psa a člověka). Při první návštěvě se nejdříve psí kamarád seznámil se všemi dětmi na třídě, aby při dalších návštěvách byl vnímán jako součást třídy a mohl se lépe soustředit na terapii. Chlapec na psího kamaráda reaguje velmi pozitivně a spolupracuje při rehabilitacích, které mu pomáhají procvičovat některé části těla. Díky canisterapii jsou u něj viditelné pokroky v oblasti jemné a hrubé motoriky (uvolnění napjatého svalstva). Tato terapie je pro chlapce velkým přínosem.