Čertovská škola

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Čertovská škola

Třída předškoláků se nám v tomto týdnu dočista proměnila. Tentokrát děti hned po ránu nepřivítaly paní učitelky. Kdepak. Čekaly na ně místo nich opravdové čertice. Ve třídě nesvítila světla. Místo nich tu byla barevná světélka, svítící šišky a hvězdy, elektrické svíčky a všelijaké podivné vynálezy.

Děti se tu měnily před očima v čertíky a čertice. V kosmetickém salónu se vzájemně vymalovaly, ozdobily se rohy a ocásky. A když bylo vše jak mám být, začala čertovská škola.

V tělesné výchově se čerti učili jezdit na pekelných saních, při zvláštní chůzi trénovali trojnožku, tančili Lebedu. Pohyblivost malých pekelníků byla prověřena ve sportovní disciplíně. Museli se dostat ze svízelné situace a vymanit se z provázků. V hodině matematiky museli počítat. Ovšem výsledky příkladů nemohly rozhodně odpovídat běžným počtům. V hodině hudební výchovy trénovali sluch rozpoznáváním roztodivných zvuků z pekelné domácnosti, zpívali a tančili. Zábavnou disciplínou se stal trénink čertího šklebu, drbání na zádech, válení se po zemi a blekotání s procvičováním hybnosti jazyka.

Při závěrečné zkoušce v čertovské škole všichni zúčastnění prokázali svou zdatnost na zachumeleném kopci při jízdách na lopatě.

Ode dneška, možná, čertovskou školu budou navštěvovat děti častěji. Dost se jim to totiž líbilo!

Dotazník