Červen v MŠ Slavkovice

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Poslední měsíc školního roku byl plný akcí. Začátkem měsíce nás ve školce navštívily děti ze třídy Vodníčků z MŠ Drobného. Přišli pěšky z Radňovic, pohráli a …

Červen v MŠ Slavkovice
Poslední měsíc školního roku byl plný akcí. Začátkem měsíce nás ve školce navštívily děti ze třídy Vodníčků z MŠ Drobného. Přišli pěšky z Radňovic, pohráli a zasportovali si na naší zahradě a pak jeli autobusem zpět do Nového Města.
Pak nám četla jedna maminka v ukrajinštině pohádku O Červené Karkulce. Děti dobře poslouchaly a hledaly slova, která jsou stejná v ukrajinštině i v češtině.
Moc jsme se těšily na úterý 11.6. na turistický výlet. Cestou do Vysočina Arény jsme našli poklad od lesního skřítka. Po příchodu do Vysočina Arény jsme si prohlédli sportovní areál, snědli svačinu a dobrůtky z pokladu. Velkým zážitkem byla cesta vlakem z Nového Města do Radňovic. Výlet byl náročný, děti si nestěžovaly na bolest nohou, naopak ještě běhaly, pozorovaly na louce různé květiny a živočichy.
Druhý den 12.6. nás navštívili hasiči z Nového Města. Ukázali nám vybavení hasičského auta, výstroj hasiče a transport raněného. Nakonec jsme si ještě všichni vyzkoušeli hašení ohně.
Odpoledne nás ještě čekalo sportování s rodiči na školní zahradě s opékáním buřtů.
Ve středu 19.6. byli předškoláci slavnostně pasováni na školáky. Na památku dostali knihu a batoh. Letos jsme se rozloučili se šesti předškoláky.
V pátek 21.6. jsme putovali za zvířátky. Navštívili jsme farmu u Šaclů v Novém Městě. Prohlédli jsme si ovce, lamy, pštrosy, poníky i oslíka. Na rybníce plavaly husy a kachny. V jezírku jsme pozorovali různě barevné ryby. Na louce jsme si snědli dobrotu a cestovali zpět do školky.
Přejeme všem dětem, rodičům i prarodičům krásné prázdniny a v září se těšíme na shledanou.