Červen v Pohledci

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

  Hned první červnový den, tedy MDD, jsme oslavili výletem do Žďáru nad Sázavou. Užili jsme si cestu vlakem a šli jsme na návštěvu do …

 

Hned první červnový den, tedy MDD, jsme oslavili výletem do Žďáru nad Sázavou. Užili jsme si cestu vlakem a šli jsme na návštěvu do Střední zdravotnické školy. Tam se nás ujaly zdejší studentky a vše mohlo začít. Děti si vyzkoušely nemocniční polohovací postel, vozily se na vozíku, učily se správně čistit zuby, obvazovat a další užitečné věci. Ještě jsme se samozřejmě stavili na dětském hřišti, kde jsme snědli oběd, děti si pohrály a již jsme šli na vlak. Z Nového Města jsme samozřejmě šli pěšky a s dobrou náladou jsme došli do Pohledce do školky.

Návštěva dětí ze třídy Včeliček z Nového města k nám přišla 2. června. Děti si vzájemně vyměnily drobné dárečky. Potom si společně hrály na naší krásné zahradě. Když se blížil čas obědu, rozloučili jsme se a Včeličky s pani učitelkami vyrazily do Nového Města.

Dětský den – to byl název akce, kterou konal Svaz žen z Pohledce. Děti na jednotlivých stanovištích plnily různé úkoly. Odměnou jim byl na ohni opečený párek. Součástí tohoto dne bylo pasování předškoláků na školáky. Ti dostali věci potřebné do školy.

7. 6. se konalo slavnostní vyřazení předškoláků v kulturním domě v Novém Městě na Moravě. Několik slov řekla pani ředitelka a vedoucí odboru školství Mgr. Alena Lukášová. Potom děti prošly slavobránou pro školáky, dostaly dárek a začalo fotografování našich téměř školáků.

9. 6. jsme měli odpoledne pro předškoláky. Nejprve si děti vyrobily moudré klobouky a v nich šly průvodem obcí a kolemjdoucím rozdávaly keramické čtyřlístky pro štěstí. U paní školnice na nás čekalo překvapení v podobě výborného občerstvení. Opekli jsme si buřty a hráli různé hry. Odpoledne se nám všem moc líbilo.

V pátek 9. 6. jsme se vydali do Nového Města na divadelní pohádku u příležitosti Sbírky motýlů. Pohádka, která se jmenovala O kašpárkovi De Facto Mimo se nám líbila. Některé děti se dokonce staly herci.

22. 6. nás navštívili kamarádi z Křemílků z MŠ Drobného. Všechny děti měly u nás na zahradě nachystanou svačinku, předaly si drobnou sladkost a takto posilněny mohly využít celou naši zahradu. Po různých hrách jsme se rozloučili a Křemílci se vydali na zpáteční cestu.