CESTA ZA MÍČKEM FLÍČKEM – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

CESTA ZA MÍČKEM FLÍČKEM – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného Celý týden se děti ze školky na Drobného ulici seznamovaly s dějem knížky Jana …

CESTA ZA MÍČKEM FLÍČKEM – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného

CESTA ZA MÍČKEM FLÍČKEM – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného

Celý týden se děti ze školky na Drobného ulici seznamovaly s dějem knížky Jana Malíka Míček Flíček – poslouchaly příběh neposedného míčka Flíčka, lstivého draka Mraka a babičky s dědečkem, hrály spoustu příběhem motivovaných her, zpívaly a tančily, kreslily či vyráběly barevné draky i míčky Flíčky. Ze všeho nejvíce se těšily na setkání na kopečku u domečku dědečka a babičky, kam v úterý 15. 10. dorazily v doprovodu svých rodičů. Na vlastní oči uviděly, kde se míček Flíček vlastně vzal a co se s ním stalo dál. Nešťastné babičce a dědečkovi pomohly ztraceného Flíčka najít. Stejně jako oni v pohádkovém příběhu prošly i děti zastaveními na zakleté křižovatce, ztracené vartě, u smutného poustevníka, čaroděje Habakuka, hafana Rafana i ptáka Ohniváka. A jak to všechno dopadlo? Jako v té naší známé pohádce. Děti s babičkou a dědečkem našly hnízdo draka Mraka a jeho dráčat, které postupně společnými silami odfoukli pryč, a tak zachránili míčka Flíčka. Každý zachránce si s dopomocí rodičů vytvořil svého míčka Flíčka z nafukovacího balonku, kterého si odnesl domů a kromě toho i ponaučení, že nikdy nesmí důvěřovat lidem, které nezná a nikam s nimi nechodit. Bylo to veselé odpoledne plné dobrodružství, ke kterému přispělo nadšení a odhodlání dětí, dobrá nálada nás všech a krásné babí léto.

Soubory ke stažení