Cvičební pomůcky

/ Krejčí Alena

Pohyb, zdraví, radost,…

Cvičební pomůcky

Naše školka má perfektní pomůcky BOBLES, které opět podporují budovaní pozitivního vztah k pohybu. A proč je to tak důležité? Dnešní svět plný technologií ovlivňuje celou společnost a někdy ji vede špatným směrem, proto je důležité neustále hledat cesty, jak posilovat zdravý životní styl a cítit se spokojený sám se sebou.

BOBLES posilují svalový korzet celého těla. Mají své využití i u rehabilitací, fyzioterapií, u dětí se specifickými poruchami a též u dospělých jedinců.

Jedna pomůcka jde využít mnoha způsoby, což baví děti, tak nás dospělé.

Každá pomůcka se jmenuje podle nějakého zvířete – SLON, KUŘE, NEPOSEDNÝ ČERVÍK, RYBA, KROKODÝL, ŽELVA, REJNOK, MRAVENEČNÍK a jiné. Už samotný název motivuje děti vyzkoušet, co všechno mohou zažít se zvířecím přítelem.

Například slona můžeme přeskakovat, přelézt, použít ho jako houpačku v sedě nebo vleže a také jako surfařské balanční prkno.

Krokodýl je jako schody nebo také chůdy.

Neuvěřitelná variabilita a možnosti, které jdou zařadit ke každodenní vzdělávací činnosti.

V našich školkách s nimi děti cvičí každý den s radostí. Využívají svoji kreativitu k novým nápadům na opičí dráhy, cestu za pokladem, přeskakování potůčku a tím využití a fantazie zdaleka nekončí. Tímto nenásilným způsobem v dětech pomůcky podněcují chuť k pohybu.

statutární zástupce: Eva Tulisová
e-mail: eva.tulisova@nmnm.cz

Úřední hodiny:

Mateřská škola jako příspěvková organizace vznikla v roce 2003 sloučením pěti pracovišť. V současné době tvoří mateřskou školu čtyři pracoviště.Mateřská škola