Dítě v bezpečí

/ Jaroslava Fišarová

Každý rodič pro své dítě chce hlavně, aby se mu nic nestalo. Ale jak říká rybka Dory v pohádce Hledá se Nemo: „Pokud se mu nic nestane, tak se mu přece nikdy nic nestane.“ Rčení tedy poupravím na: Aby se mu nic ZLÉHO nestalo. Jak toho efektivně dosáhnout? Stát dítěti celý život za zády není úplně ideální řešení. Naučme ho se o sebe postarat samo adekvátně jeho věku.

Dítě v bezpečí

V úterý 31.1. se v mateřské škole Drobného konala přednáška paní Mgr. Markéty Hrdličkové. Právě díky ní jsme se například dozvěděli, že mít strach z toho, že našemu dítěti ublíží pro nás zcela neznámá osoba, je ze statistického hlediska úplně bezpředmětné. Děti se dostanou do problémové situace spíše s člověkem známým až blízkým. Je proto potřeba především budovat důvěru ve vztahu rodič – dítě. Přednáška byla plná zajímavých informací a bohužel i příkladů z praxe, kterých má paní Hrdličková jako policejní psycholog nepřeberné množství. Stručný výtah z přednášky i typy na hry s dětmi, které podporují učení bezpečného chování, najdete v přiloženém souboru.