Divadelní září – MŠ Žďárská

Divadelní září v MŠ   Dřevěné divadlo 4.9.2017 si děti na přivítanou v mateřské škole užily loutkové představení, které pro ně připravil a skvěle zahrál Honza …

Divadelní září – MŠ Žďárská

Divadelní září v MŠ

Dřevěné divadlo

4.9.2017 si děti na přivítanou v mateřské škole užily loutkové představení, které pro ně připravil a skvěle zahrál Honza Hrubec z divadelní společnosti Dřevěné divadlo. Představení nazvané O princi z knížky bylo veselé, zábavné a jako obvykle plné překvapivých momentů.

Pan MgA. Jan Hrubec je naším stálým divadelním hostem, jeho divadla si děti velmi oblíbily a těší se na ně. Je absolventem DAMU, fakulty alternativního a loutkového divadla, obor herectví. Než si založil své Dřevěné divadlo, prošel Studiem Ypsilon, i pražským divadlem Minor, kladenským Lampionem i libereckým Naivním divadlem.

Těšíme se přístě!

Divadlo Na cestě

navštívilo naší MŠ 22.9. 2017. Repertoár divadla  představují jevištní dramatizace klasických pohádkových titulů. O kvalitě divadla svědčí i to, že jej  tvoří bývalí členové Naivního divadla Liberec Eva Kelemenová a Miroslav Los, oba absolventi divadelní fakulty Akademie muzických umění v Praze (DAMU). Jejich aktivitami jsou také příprava a realizace výtvarné podoby inscenací divadel a scénografická spolupráce s loutkovými divadly a sólisty.

Loutková inscenace na motivy pohádky Boženy Němcové Chytrá horákyně  v úpravě i pro nejmenší diváky vypráví o tom, jak Manka svým důvtipem získala obdiv a nakonec i srdíčko pana knížete. Nádherné loutky, poutavé předvedení a na závěr představení všech loutek. Opět jsme si to společně moc užili.