Duben až červen – MŠ Pohledec

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Duben – červen v Pohledci Pomalu se stává tradicí, že se s naší MŠ účastníme akce Čistá Vysočina. 15. 4. jsme se odpoledne sešli s rodiči a dětmi, …

Duben až červen – MŠ Pohledec

Duben – červen v Pohledci
Pomalu se stává tradicí, že se s naší MŠ účastníme akce Čistá Vysočina. 15. 4. jsme se odpoledne sešli s rodiči a dětmi, rozdělili si pytle a vyrazili do okolí Pohledce. Když jsme se vrátili s téměř plnými pytli, porovnávali jsme, kdo našel nejvíce odpadu. Děti byly odměněny krásnými perníčky, které nám věnovala p. Horká – babička Sofinky Novotné. S pocitem, že jsme udělali něco pro naši krásnou přírodu, jsme se rozešli.
Sice ještě nebyl 30. duben, ale v MŠ jsme slavili čarodějnice. Děti čarodějnici vyrobily ze starého oblečení, které donesly a nazdobily ji. Na školní zahradě jsme si opekli párky a již se těšili na upálení čarodějnice, protože chceme, aby nám neškodila.
Druhá neděle v květnu patří maminkám. Rozhodli jsme se, že pro ně uděláme Prostřeno. S dětmi jsme napekly linecká srdíčka, nachystaly jednohubky a malý jahodový dezert se šlehačkou. 15. 5. odpoledne byla každá maminka usazena na své místo, které bylo označeno květinou vyrobenou jejím dítětem. Děti maminky obsloužily, daly jim přáníčko. Potom předvedly taneček – nejprve samy, poté s maminkami. Setkání se nám všem moc líbilo.
Ve čtvrtek 24. 5. jsme se vydali do Nového Města do Horáckého muzea na akci „Zuškopestřec“ v rámci celostátního happeningu ZUŠ OPEN. Měli jsme možnost nahlédnout do všech oborů ZUŠ – v každém patře muzea se prezentoval jeden umělecký obor. Celá akce byla moc hezky připravena.
V pátek 1. 6. byl Mezinárodní den dětí. V Pohledci rodiče společně s ČSŽ připravili pro děti z MŠ odpoledne plné soutěží. Vše pokazilo počasí. Protože pršelo, byla akce zrušená. O pasování ale předškoláci nepřišli. Uskutečnilo se na pódiu na fotbalovém hřišti. Děti dostaly šerpy pro prvňáčky, dárky od SRPŠ, čelenky s moudrými sovičkami. A již máme skoro školáky.
První červnové úterý jsme se sešli v MŠ s předškoláky. Ti si nejprve vyrobili moudré klobouky. Potom soutěžili – odměnou jim byly ozdoby na klobouk. Poté jsme se vydali k paní školnici, kde byly další soutěže. Každý si opekl párek, a když bylo 20,00 h, přišli si pro děti rodiče.
Na školní výlet jsme jeli v pátek 15. 6. Přijel pro nás autobus, ve Slavkovicích k nám přistoupily děti s p. učitelkami a již jsme se vydali směrem na Podlesí. Tam na nás čekala Sněhurka a Červená Karkulka, které nás provázely pohádkovou vesničkou. Moc se nám líbila pařezová chaloupka z mechu a kapradí, domeček Rumcajse a Manky, vodník u mlýnského kola. Také jsme si poslechli několik jejich příběhů. Když jsme si vše prohlédli, krátce jsme pojedli svačinku a vydali se autobusem zpět do školky. Přálo nám i počasí, výlet byl moc hezký.
V březnu začal v Městských lázních v Novém Městě plavecký kurz. Z naší MŠ se ho zúčastnilo 17 dětí. Celkem 10x byly děti v bazénu. Každou lekci byl vidět pokrok v plaveckých dovednostech našich malých plavců. 18. 6. bylo poslední plavání – děti měly volnou hodinu: mohly plavat v divoké řece, užívaly si vodního gejzíru a perličkové koupele. Samozřejmě dostaly mokré vysvědčení. Již nyní se všichni těšíme na nové lekce plavání příští rok.