Duben v MŠ Pohledec 

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Duben v MŠ Pohledec  V pondělí 1. dubna jsme se po dlouhé době vydali opět do kina (kulturního domu) v Novém Městě na film Šmoulové. Dětem …

Duben v MŠ Pohledec 

Duben v MŠ Pohledec 
V pondělí 1. dubna jsme se po dlouhé době vydali opět do kina (kulturního domu) v Novém Městě na film Šmoulové. Dětem se animovaný film velice líbil. Děkujeme SRPŠ za návrh na tuto kulturní akci.
Každé úterý od 2. dubna až do 4. června bude patřit plaveckému kurzu, na který se přihlásilo 18 dětí. Do Městských lázní chodíme pokaždé pěšky, po plavání si děti sní svačinku a zpět do MŠ jedeme autobusem. Děti jsou z bazénu nadšené, velmi se jim tam líbí a cestou z něj již vyprávějí o další lekci plavání, jak se na ni těší.
Odpoledne 8. dubna bylo časově náročné. Jednak jsme rodičům předškoláků ukazovaly, jak se s dětmi pracuje. Děti předvedly, co již umějí, znají, dovedou. Odměnou jim byla chvála a uznání rodičů. Potom jsme s dalšími dětmi a jejich rodiči šli čistit již tradičně okolí Pohledce v rámci akce Čistá Vysočina. Rozdělili jsme se do 2 skupinek a každá se vydala jiným směrem. Naplnili jsme posbíranými odpadky několik pytlů, které jsme roztřídili do kontejnerů. Děti dostaly drobnou sladkost, ale největší odměnou nám všem byl pocit dobře vykonané práce z přiložené ruky k dílu.
Pálení čarodějnic je sice až 30. dubna, ale my ve školce tuto tradici vždy držíme o něco dříve. Letos to bylo 25. dubna. Ráno jsme s dětmi vyrobily čarodějnici z oblečení, které donesly z domu. Nechyběl čarodějnický lektvar a již se spěchalo na zahradu k ohništi. Tam jsme nejprve opekly buřtíky a pochutnaly si na nich. A již byla na řadě čarodějnice – ta krásně shořela.
Ten samý den k nám přijela paní Michaela Malá s canisterapií. Předvedla nám práci se svojí labradorkou Tessy – záchranářským psem. Děti si vyzkoušely vodění psa, mohly si ho pohladit, ze zad jim Tessinka snědla piškoty. Děti si z domu donesly bílé tričko, které jim Tessinka vyzdobila svými packami.