Dýňová slavnost aneb týden duchů a strašidel

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Dýňová slavnost aneb týden duchů a strašidel

Dýňová slavnost aneb týden duchů a strašidel

Listopadové počasí nám navodilo potřebnou atmosféru k uspořádání Dýňové slavnosti, na kterou se děti už týden dopředu moc těšily. S dopravením obrovské dýně do třídy nám naštěstí pomohli pan školník s panem řidičem. Když byla dýně na místě, začali jsme společně s dlabáním. Povedlo se, práci jsme dokončili a dýni oživili světélky. Trošku jsme si u ní zastrašili a zatancovali radostí, že se dílo povedlo.

Na kouzelné cestě v lese jsme potkali lesní strašidla, která nám dávala různé úkoly. Čerti dali dětem za úkol najít netopýry, kteří se rozlétli po okolí. Vodníkovi hledaly ztracené prsteny a Kouzelnice je požádala o nalezení schránky s kouzelným pavoukem.

Celou slavnost jsme si užili. Čtrnáct dní jsme pilně pracovali na její přípravě. Vyzdobili třídu, vyrobili spoustu předmětů a obrázků. Učili jsme se strašit. Dokonce se nám podařilo postrašit druhou paní učitelku a paní uklízečku s kuchařkou. Ve školce jsme si svítili různými svítilnami, baterkami a světýlky. Na zeď jsme si promítali pavouky a strašidla. V maskách strašidel jsme tančili na diskotéce. Slavnost jsme zakončili posezením u společného netradičně naaranžovaného slavnostního stolu.