I když světem letíme, k mamince se vrátíme – MŠ Drobného

I KDYŽ SVĚTEM LETÍME, K MAMINCE SE VRÁTÍME –MŠ DROBNÉHO Pod tímto motem jsme uspořádali společnou akci pro rodiče a děti v krásném přírodním prostředí u …

I když světem letíme, k mamince se vrátíme – MŠ Drobného

I KDYŽ SVĚTEM LETÍME, K MAMINCE SE VRÁTÍME –MŠ DROBNÉHO

Pod tímto motem jsme uspořádali společnou akci pro rodiče a děti v krásném přírodním prostředí u místního koupaliště, a byla zaměřená na svátek matek. Každá třída si připravila stanoviště tematicky zaměřené na jednu zemi či světadíl, a k tomu se vázaly i úkoly, které měly jednotlivé rodiny plnit. Samozřejmě, že na každém stanoviště byli všichni vítání postavičkami, které jsou pro tu či onu zemi příznačné. Tak třeba v Austrálii nás vítali honáci. Zde jsme si hráli na klokany, házeli bumerangem a hledali diamanty. Severní Ameriku představovali Indiáni, zde jsme se učili indiánský pozdrav, hledali poklad, z klacíků skládali obrázek nebo házeli šiškou do ohniště. V Holandsku prolézali myšky sýrem, a také se sázely tulipány podle barevného vzoru. V Japonsku se zase nalíval čaj do konvičky, ten se přelil do hrníčku a nosil se přes překážky. V Africe nás vítaly černošky, kterým musely děti pomáhat sbírat banány pro opice a házet je do koše, a také navlékaly korále podle plánku. Ve studené zemi Grónsku byly děti přivítány Eskymákem a ledním medvědem a jak jinak než grónským pozdravem. Tady musely děti lovit pro medvěda ryby, přejít po ledových krách a postavit iglú. V Mexiku byly děti přivítány španělsky, seznámeny s funkcí sombrera a pak jej musely poskládat. Také si vyráběly bodlinky, které potom zapichovaly do kaktusu. Rozloučení opět po mexicku. Každé stanoviště bylo označeno vlajkou příslušné země. Děti měly možnost se zabavit také připravenými aktivitami v lanovém centru či se posilnit dobrotami, které pro ně byly připraveny. Když jsme procestovali celý svět, vrátili jsme k těm, které máme nejraději-k maminkám, zazpívali jsme písničky a potom jsme jim předali dárek, který jsme pro ně vyráběli ve školičce. No a malou tečkou za celou akcí bylo opékání párků všech zúčastněných. Počasí nám přálo a všichni si užívali rodinné pohody. O tom, že se akce vydařila a líbila, svědčila pochvala a spokojenost všech.