Jarní a letní aktivity – MŠ Pohledec

Duben – červen v Pohledci Každé pondělí až do 19. Června jsme chodili do Nového Města do Městských lázní na předplavecký kurz. Děti se vždy velice …

Jarní a letní aktivity – MŠ Pohledec

Duben – červen v Pohledci
Každé pondělí až do 19. Června jsme chodili do Nového Města do Městských lázní na předplavecký kurz. Děti se vždy velice těšily. Dělaly veliké pokroky, nakonec proběhlo fotografování pod vodou.
Jako každé jaro, tak i letos jsme vyrazili s různými dobrotami, jako je suchý chléb a rohlíky, ke Krejčům na jejich farmu. Na pečivu si nejvíce pochutnaly kozy. Viděli jsme ale i krávy, telátko, prasata, malá selátka a kuřátka.
Ve druhé polovině dubna se konala akce Čistá Vysočina. I naše školka se zúčastnila. Odpoledne jsme se sešli s rodiči, rozebrali si pytle na odpad a vydali se dvěma směry kolem Pohledce. Nikdo by nevěřil, co vše jsme našli. Kromě různých pet lahví, papírů, skleněných lahví i kusy plechu, různé hadry a dokonce podvozek od kočárku. Vše jsme třídili do pytlů. S příjemným pocitem dobře vykonané práce jsme se rozešli.
Čarodějnice jsme ve školce slavili s předstihem už v úterý 26. dubna. Děti společně vyrobily čarodějnici Elzu, ze které šel opravdu strach. Venku jsme si opekli buřty a upálili čarodějnici, aby už více neškodila.
16. května jsme se vydali linkovým autobusem do Jimramovských Pavlovic. Tam jsme došli do penzionu Pohádka, kde pro nás byl nachystaný pirátský program. Hezkým dopolednem plným soutěží a her nás provázel Jack Sparrow a Krvavá Mary. Potom jsme vytáhli z batůžků řízek a chleba, které nám nachystaly naše paní kuchařky. Do školky jsme se plni dojmů vrátili opět autobusem.
V květnu a červnu chodily do naší školky vykonávat svou praxi dvě studentky. Byla to Lucie Ťupová a Kateřina Svobodová. Lucka hrála s dětmi zajímavou hru Výletní loď, která měla veliký úspěch a neustále se opakovala a opakovala.
1. června byl Mezinárodní den dětí. Pohledečtí hasiči připravili pro děti odpoledne plné soutěží a her. Rodiče s dětmi se vydali po stanovištích, kde plnili různé úkoly. Na závěr dostal každý odměnu a ještě proběhlo pasování předškoláků na školáky. Ti dostali tašku plnou překvapení, tričko se svým jménem a čelenku s moudrou sovičkou. Na závěr si každý opekl párek.
7. června pořádal SFK Vrchovina pro celou mateřskou školu fotbalový turnaj. Pro nás přijel autobus – jeli jsme všichni, i když fotbal hrálo pouze 6 dětí. Pro ostatní byly nachystané různé testy zdatnosti, rychlosti, obratnosti a šikovnosti. Fotbal mezi sebou hrálo 8 družstev. Naše děti obsadily 5. místo, vyhrálo družstvo z MŠ Žďárská. Pro každé družstvo byl nachystaný pohár, diplom a sladkosti.
Odpoledne 13. června patřilo našim předškolákům. Ti si nejprve vyrobili „moudré klobouky“, protože naši předškoláci jsou již moudří. Za tělovýchovné a vědomostní soutěže dostali ozdůbky na klobouk. A již jsme se vydali k paní školnici, která pro nás nachystala výborné občerstvení a další hry pro děti. Ve 20,00 h si pro rozzářené děti přijeli rodiče.
V novoměstském kulturním domě se 20. června konalo slavnostní vyřazení předškoláků. Sešli jsme se slavnostně oblečeni a naladěni. Promluvila pani ředitelka a pani Alena Lukášová z MÚ. Potom byly děti pasovány na školáky. Společně s dětmi z  MŠ Slavkovice zazpívaly písničku. Ještě se nám předvedly mažoretky z Klubíčka se svým vystoupením.