Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte….

/ Krejčí Alena

Výstava strakatého skotu

Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte….

Děti z mateřské školy se vydaly na výlet do Radešínské Svratky na Národní výstavu strakatého skotu. Cesta autobusem uběhla rychle a najednou jsme se ocitli celí natěšení uprostřed velkého areálu. Dětem zářily jiskřičky v očích, když spatřily tolik nádherných věcí a zvířat kolem sebe.

Viděli jsme kravičky, býky i telátka, prasátka, malé i velké traktory, kombajny a další zemědělské stroje. Pro děti byly připravené různé úkoly, např. poznávání obilí a mouky, rozeznávání semínek olejnin, hledání cesty slepičky ke kuřátku, na maketě si děti vyzkoušely, jak je těžké podojit kravičku a mnoho dalšího. Za splněné úkoly si děti přivezly do mateřské školy zdravou odměnu a spousty dárečků. Výlet i počasí se nám přece jen vydařilo:-).

statutární zástupce: Eva Tulisová
e-mail: eva.tulisova@nmnm.cz

Úřední hodiny:

Mateřská škola jako příspěvková organizace vznikla v roce 2003 sloučením pěti pracovišť. V současné době tvoří mateřskou školu čtyři pracoviště.Mateřská škola