Květen a červen v MŠ Pohledec

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Květen a červen v MŠ Pohledec V sobotu 25. května pořádala pohledecká MŠ pro rodiče s dětmi a veřejnost akci „Bejvávalo“. Účinkující byli oblečeni do dobových kostýmů zapůjčených …

Květen a červen v MŠ Pohledec

Květen a červen v MŠ Pohledec

V sobotu 25. května pořádala pohledecká MŠ pro rodiče s dětmi a veřejnost akci „Bejvávalo“. Účinkující byli oblečeni do dobových kostýmů zapůjčených v půjčovně pani Humlíčkové. Akci zahájila historická skupina Sarcina, která předvedla scénky, šerm, nechala vyzkoušet děti střelbu z luku. Všichni příchozí si mohli udělat u bylinkářek škapulíř, zkusit zatloukat hřebíky, nazdobit si perníčky, pomoci kováři při výrobě hřebíku a odnést si ho. Dále měli možnost poslouchat melodie linoucí se z flašinetu, zkusit příst len na kolovrátku, podívat se jak se vyrábí peroutka, jak se dříve pralo na valše, jak se mlela dříve káva, jak se plete proutěný košík, jak se plstí, jak se vyrábějí cínové a stříbrné šperky, korálkové ozdoby, kdo chtěl, mohl si koupit dobrý tvarohový koláč. Také si mohli vyzkoušet jízdu s trakařem, vyrobit si modrotisk pomocí bramborových tiskátek. Když rodiče s dětmi toto vše obešli, mnozí z nich šli na další kolo, Akce trvala od 13,00 h do 17,00 h, ale ještě v 18,00 h kovář koval a koval… Odpoledne se všem moc líbilo.
V pondělí 27. května přijel do naší školky pan Miroslav Vildomec s paní jako DUO WALDINI se svým kouzelnickým představením. S otevřenými pusami jsme zůstaly koukat, jak kouzelník vytáhl z klobouku králíčka a holoubka. Ale zaujala nás i spousta dalších kouzel. Na závěr pan Vildomec pro každého z nafukovacího balonku vyrobil podle přání meč, kytku nebo nějaké zvířátko.

Ve čtvrtek 30. května jsme se vydaly s dětmi do Nového Města na vlak. Vystoupily jsme na Zastávce. Odtud jsme šly pěšky do Vysočina Arény. Tam jsme si prohlédly sportovní stadion, tribuny, snědly jsme si svačinku. Potom se děti postavily na startovní čáru a pani učitelka je všechny odstartovala. To byl, panečku, závod. Ze Zastávky jsme jely opět vlakem zpět. Protože v Novém Městě nám zbylo trochu času do odjezdu autobusu, tak jsme si ještě pohrály na Rákosníčkově hřišti. Přálo nám počasí a dobrá nálada nás neopustila. Byl to krásný výlet.
V pátek 31. května jsme navštívily s dětmi ZUŠ, která pořádala již třetí ročník celostátního happeningu ZUŠ Open. Prohlédly jsme si veškeré prostory při devadesátiminutovém zážitkovém programu, do kterého se zapojily všechny obory: taneční, hudební, výtvarný a dramatický. Potom jsme se stavily u Janovských v cukrárně na zmrzlinu – bylo to krásné dopoledne.
Ten samý den nás ještě čekalo zábavné odpoledne, které pořádalo naše SRPŠ. Úvod patřil předškolákům, kteří byli pasováni na školáky. Potom se děti mohly vydat na skákací hrad, mohly si nechat namalovat hezký obrázek na obličej, opéci si párek. Celé odpoledne a podvečer provázela tuto akci dětská diskotéka. Nejen děti si odpoledne krásně užily.
První červnové úterý se konala poslední lekce plaveckého kurzu. Dětem se všech deset lekcí moc líbilo. Odměnou jim bylo mokré vysvědčení.
V červnu již bylo hezké počasí, tak jsme si s dětmi užívaly naši zahradu.
Ve středu 19. června se v kulturním domě v Novém Městě konalo slavnostní pasování předškoláků na školáky. Nejprve měly vystoupení mažoretky, potom několik vět řekl pan místostarosta Marek a naše paní ředitelka. Potom již začalo pasování. Děti dostaly na památku batůžek a knihu.
Zanedlouho půjdeme do školky naposledy. Začnou letní prázdniny, na které se jak děti, tak i pani učitelky již moc těšíme. Tak si je užijme, odpočiňme si, načerpejme nové síly a v září zase na shledanou.