Leden a únor v MŠ Pohledec

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Leden a únor v MŠ Pohledec Zima na zahradě Když jsme se po Vánocích vrátili do školky, tak jsme díky sněhovým podmínkám začali využívat kopečku na …

Leden a únor v MŠ Pohledec

Leden a únor v MŠ Pohledec

Zima na zahradě
Když jsme se po Vánocích vrátili do školky, tak jsme díky sněhovým podmínkám začali využívat kopečku na naší zahradě pro jízdu na lopatách. Tohoto kopečku a celé krásně zasněžené zahrady si letos děti moc užily.
Knihovna
Ve čtvrtek 17. ledna jsme se vydali do novoměstské knihovny na pásmo „Všechny barvy duhy.“ Děti poznávaly barvy, pojmenovávaly je, přiřazovaly. Zacvičily si, zazpívaly a šly si prohlédnout hezké dětské knihy.
Návštěva v ZŠ
Pátek 18. ledna a 22. února patřil předškolákům, kteří se byli podívat v pohledecké škole. Pani učitelka Marie Sáblíková pro děti pokaždé připravila hezký program. Předškoláci předvedli co už umí, vyzkoušeli si jaké to je být žákem základní školy.
Lyžařský kurz
Od 21. ledna do 25. ledna se u nás konal lyžařský kurz. Z 25 dětí, které navštěvují školku, si první den doneslo lyže 23, a to jenom proto, že 2 chlapci byli nemocní a zůstali doma. Všichni lyžaři se s nadšením pustili do jízdy po stopě, kterou nám po dohodě s naší paní školnicí najel skůtrem pan Josef Švanda z místní TJ. Postupně se z jakési chůze na lyžích stalo u starších dětí docela pěkné lyžování. Všichni jezdili s nadšením a odhodláním ujet co nejvíce koleček. Na lyžaře se chodily dívat maminky a zastavovali se kolemjdoucí. Přálo nám i krásné slunečné počasí. Moc jsme si to užili.
Karneval
Nedělní odpoledne 27. ledna patřilo v pohledeckém kulturním domě maskám. Přišlo několik rytířů, pirátů, hasičů, policistů. Nechyběly různá zvířátka, víly a samozřejmě spousta princezen. K poslechu hrála živá hudba. Soutěže připravily pohledecké ženy z ČSŽ, občerstvení a tombolu rodiče školkových dětí. Děti byly spokojené, karneval se vydařil.
Knihovna
Zase to byl čtvrtek, kdy jsme 14. února šli pěšky do Nového Města do knihovny. Tentokrát na to „Jak pejsek s kočičkou dělali dort.“ Dozvěděli jsme se, co všechno zvířecí kamarádi dali do dortu a co by do něho daly naše děti. Po příběhu jsme si zopakovali, jak se máme chovat v knihovně a přesunuli jsme se do čítárny, kde jsme si prohlédli časopisy a knihy.
Ten dělá to a ten zas tohle
Během února si děti v rámci tématu o povolání a řemeslech vyzkoušely mnoho různých profesí. Mezi nimi byli projektoví inženýři a stavitelé silnic, cukráři, kteří nešetřili fantazií při zdobení dortů a mnoho a mnoho dalších.

Masopust
Poslední únorový den jsme pořádali v naší MŠ masopustní rej. Děti přišly v maskách, které jsme si nejprve všichni prohlédli. Potom jsme soutěžili v různých disciplínách. Samozřejmě nechyběla „Mašinka“ a nemalý úspěch měl tanec s koštětem. Nakonec si každý vylosoval odměnu.