Listopad a prosinec v MŠ Pohledec

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Listopad a prosinec v MŠ Pohledec Již se stalo tradicí, že na začátku listopadu vyrážíme do Nového Města na včelařskou výstavu Vůně medu. Letos pro nás …

Listopad a prosinec v MŠ Pohledec

Listopad a prosinec v MŠ Pohledec

Již se stalo tradicí, že na začátku listopadu vyrážíme do Nového Města na včelařskou výstavu Vůně medu. Letos pro nás včelařský kroužek z Bobrové připravil různé vědecké včelařské pokusy, kterých se naše děti také účastnily. Samozřejmě jsme se všichni těšili na ochutnávku medu a nákup perníčků a voskových výrobků. Opět jsme byli všichni s výstavou moc spokojeni.

Na konci listopadu jsme se těšili na odpolední akci Rozsvěcení stromečku, která se konala ve spolupráci se Svazem žen z Pohledce. Děti již týden předem pekly perníčky a linecké. Některé perníčky si ozdobily a předaly rodičům jako dárek, zbytek byl na občerstvení k rozsvícenému stromečku na zahradě MŠ. Vše začalo 23. v 16,00 h., kdy ve třídě čekalo na své děti na 70 rodičů, prarodičů a ostatních příbuzných. Zazvonil zvoneček a již tu bylo divadelní představení našich dětí Stromeček. Po skončení byly děti odměněny velkým aplausem. Potom jsme již všichni šli ven, tam se rozsvítil stromeček a my byli udiveni jeho krásou. Na zahradě byla připravená Ježíškova schránka, kam děti mohly vhodit svůj dopis s přáním. Potom jsme pod taktovkou pohledeckých žen zpívali vánoční koledy. Na zahřátí se podával vánoční punč. S příjemnou vánoční náladou jsme se rozcházeli domů vstříc Adventu.

Hned následující den 24. listopadu k nám do školky přijel pan Mgr. Josef Pavel Macků s hudební pohádkou Babička Chrota vypráví. Děti se seznámí s téměř padesáti současnými i historickými hudebními nástroji. Vyslechnou si pohádku s písničkami, kterou samy svým zpěvem doprovázejí.

V pondělí 4. 12. jsme šli do Nového Města do knihovny. Tentokrát jsme se těšili na pásmo Když k nám přijde paní zima. Seznámili jsme se s různými adventními a vánočními tradicemi. Po prohlídce dětských knih jsme jeli autobusem do Pohledce.

Mikulášský týden jsme si užili naplno. Nejprve jsme se proměnili v čertíky. Druhá polovina týdne patřila andělům. Ani Mikuláš na nás nezapomněl a přinesl dětem malý balíček s dobrotami, který si nakonec zasloužily všechny děti.

Konečně venku napadl nějaký sníh a děti si mohly alespoň trochu užít zimy na školní zahradě na našem kopečku.

V pátek 15. prosince jsme šli do Nového Města, kde v kulturním domě měla vystoupení ZUŠ. Když jsme přicházeli ke KD ze všech stran přicházely paní učitelky se svými dětmi z celé naší MŠ. Spolu s nízkými ročníky ze ZŠ jsme zaplnili téměř celý sál. Představení dramatického a tanečního oboru se nám velice líbilo a navodilo v nás příjemnou vánoční atmosféru.

Ve středu 20. prosince, když jsme byli na školní zahradě, tak najednou zazvonil ve třídě zvoneček. To bylo pro nás znamení, abychom potichoučku spěchali zpátky do třídy, jestli třeba nepřišel Ježíšek. Jaké bylo překvapení, když jsme vešli a uviděli pod stromečkem dárečky. To bylo radosti a radosti z krásných dárků.

  1. prosinec byl poslední den před Vánocemi, kdy jsme byli ve školce. S přáním krásných svátků a hodně štěstí a zdraví v následujícím roce jsme se rozešli do svých domovů.