Malá technická univerzita – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

V rámci podpory rozvoje polytechnické výchovy dětí se opět v MŠ Drobného rozběhl program polytechnického vzdělávání nazvaný „ Malá technická univerzita“, který měl u dětí v loňském školním …

Malá technická univerzita – MŠ Drobného

V rámci podpory rozvoje polytechnické výchovy dětí se opět v MŠ Drobného rozběhl program polytechnického vzdělávání nazvaný „ Malá technická univerzita“, který měl u dětí v loňském školním roce velký úspěch. Tento projekt vznikl za podpory MŠMT a byl vytvořen ve spolupráci technických odborníků s pedagogy. Letošní program obsahuje 10 lekcí.

První lekce se uskutečnila hned po Novém roce 4. 1. Dostala název „Stavitelé města“

Po předchozím úvodu byly děti zapojeny do rozhovorů na téma: „Město a vesnice“. Padly zde takové otázky, jako např. jaké jsou rozdíly mezi městem a vesnicí, kdo zná nějaké město, jak se jmenuje město, ve kterém bydlíte, jak se jmenuje naše hlavní město, jaké jsou důležité budovy ve vašem městě …atd.

Hrou „Na domečky“ se děti seznámily se značkami (nemocnice, policie, lékárna, nákupní centrum…), které označují důležité budovy ve městě. Vybraly si ve skupinách jednu značku budovy a tuto budovu postavily podle své fantazie z kostek Duplo a označily danou značkou.

Podle plánu, který jim předložila paní lektorka, postavily důležitou část města-silnici, která spojuje jednotlivé části města. Budovy pak děti přenesly a rozestavěly podél silnice.  Vzniklo „Město“.

Každá skupinka dětí dostala mapu a jejich úkolem bylo zorientovat se na mapě a zakreslit jednotlivé budovy tak, jak je předtím rozestavěly podél silnice.

Děti byly z budování města nadšené. Jejich odměnou byl na závěr diplom, který jim udělil titul „Stavitel města“. Už teď se těšíme na další lekci.