Malí záchranáři – základy první pomoci

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

MALÍ ZÁCHRANÁŘI Do mateřské školy Drobného a Žďárská přišla za dětmi sympatická paní Trojanová z Červeného kříže, aby je hravou formou seznámila se základy první …

Malí záchranáři – základy první pomoci

MALÍ ZÁCHRANÁŘI

Do mateřské školy Drobného a Žďárská přišla za dětmi sympatická paní Trojanová z Červeného kříže, aby je hravou formou seznámila se základy první pomoci. Nejdříve se malí záchranáři popraly s nasazením jednorázových rukavic. Malá poranění lepily barevnými náplastmi na sobě i na zraněné plyšové opičce, větší úrazy vzájemně obvazovaly, někteří dost pečlivě. Přes pusinky si nasadily ochranné roušky a se zaujetím poslouchaly stetoskopem tlukot srdíček svých kamarádů. S velkým nasazením prováděly masáž srdce na mechanickém modelu člověka v tempu vánoční písně Rolničky. Model červenými světýlky signalizoval úspěšné oživování, což děti velmi motivovalo k velkému nasazení. Ve skupinách si zopakovaly telefonní čísla složek záchranného systému a učily se, jak správně ohlásit nějakou nebezpečnou událost. Velkým překvapením byla ukázka, jak se dá namaskovat krvácející rána z těsta, medu a potravinářské barvy. Děti byly během programu velmi šikovné a aktivní, což svědčí o tom, že je vyprávění a činnosti bavily. Děkujeme paní Trojanové za promyšlenou lekci první pomoci pro děti.