Malí zahradníci

/ Krejčí Alena

Malí zahradníci

Na podzim loňského roku byl v Místě výkonu vzdělávání a školských služeb v Pohledci úspěšně realizován projekt “JEDLÝ LES „.
Letos na jaře jsme pokračovali ve zvelebování zahrady  a společně s dětmi jsme se pustili do úklidu. Práce opravdu nebylo málo, protože silné zimní vichry udělaly své.
Malí pracanti se několik dní oháněli hrabičkami společně s p. školnicí a p. učitelkami.
Upravovali jsme trávu, shrabovali listí, odnášeli klacíky, šišky a kůru z pokácených stromů. Také jsme rozkopali hromádky od krtka a srovnali terén. Snad se na nás krtek nebude zlobit?
Na vyvýšené záhony jsme společně zasadily jahody, dýně a cuketu. Už se moc těšíme, jak budeme pozorovat růst a ještě více na sklizeň …. Mňam to bude ale dobrota!
Máme radost z krásně upravené zahrady, kde si budeme společně hrát a pozorovat změny.