Malířské úspěchy v MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

MALÍŘSKÉ ÚSPĚCHY DĚTÍ ZE ŠKOLKY – MŠ DROBNÉHO V jarních měsících jsme se s dětmi ze třídy Motýlci v MŠ Drobného, pod vedením učitelek Mgr. Jaroslavy Bílé a …

Malířské úspěchy v MŠ Drobného

MALÍŘSKÉ ÚSPĚCHY DĚTÍ ZE ŠKOLKY – MŠ DROBNÉHO

V jarních měsících jsme se s dětmi ze třídy Motýlci v MŠ Drobného, pod vedením učitelek Mgr. Jaroslavy Bílé a Mgr. Andrey Štěpničkové, zapojili do celorepublikové soutěže „Požární ochrana očima dětí“, kterou pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Ve výtvarné části se soutěží v osmi kategoriích – od mateřských škol po střední školy. Děti mají příležitost seznámit se a zamyslet se nad smyslem a činností hasičů. Svoji fantazii rozvinuly v opravdu zdařilých obrázcích, kde jsme mohli nahlédnout do kabiny obsluhy zvedací plošiny, vidět záchranu kocourka ze stromu i zásah hasičů při likvidaci sršního hnízda či hašení požárů různých objektů. Hodnocení je prováděno vícekolově – základní kolo, okresní kolo, krajské kolo a celostátní kolo. Hned čtyři děti uspěly v okresním kole – v kategorii „děti MŠ do 5 let“ si Bára Ondráková vymalovala 1. místo, v kategorii „děti MŠ nad 5 let“ byl na 1. místě Jan Hrubeš, na 2. místě Oliver Zykan a na 3. místě Hana Orosová. Dětem přijeli pogratulovat a krásnými cenami a diplomy obdarovat hasiči ve slavnostních uniformách. Do dalšího kola postupují vždy tři nejlepší práce z každé kategorie. Obrázky s hasičskou tematikou našich dvou malířů okouzlily porotu v krajském kole, kdy Honzík Hrubeš obsadil 3. místo a Bára Ondráková také 3. místo, každý ve své kategorii. Tentokrát se oba výherci v doprovodu svých rodinných příslušníků vypravili 25. 5. 2019 do Přibyslavi, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Ani tentokrát nic neskončilo, neboť Honzík Hrubeš se svým detailním propracováním zvedací plošiny s pohledem do kabiny hasiče při zásahu obsadil v celostátním kole krásné 2. místo. 21. 6. 2019 se se svou rodinou opět vydá do Přibyslavi, aby byl oceněn za svou kreativitu. Našim malířům moc gratulujeme a přejeme, ať svoji fantazii projeví ještě ve spoustě krásných obrázků a výtvorů, které potěší na duši a vyvolají úsměv na tváři.
Andrea Štěpničková