Mateřská škola slaví 70 let od založení

/ Kryštof Benoni

První mateřská škola vznikla v Novém Městě na Moravě v roce 1946. Letošní úctyhodné jubileum se proto škola rozhodla náležitě oslavit.

Mateřská škola slaví 70 let od založení

Oslava začne 19. 10. v kulturním domě a dobře bavit by se měly především děti. Program bude bohatý a zahájíme jej již v dopoledních hodinách.

V přísálí kulturního domu připraví paní učitelky výstavu dětských výtvarných prací, výstavu fotografií ze života mateřské školy a to jak z historie, tak i ze současnosti. Nebude chybět ani projekce ze života školy. K výročí založení bude vydán bulletin, který zmapuje celý vývoj novoměstské mateřské školy.

Zajímavostí budou i ukázky práce předškolních dětí s paní učitelkami. Při návštěvě dopoledních aktivit se budete moci občerstvit a je také přichystáno malé překvapení.

Odpoledne je určeno pro děti z mateřských škol a jejich rodiče. Naším cílem je připravit program, který si užijí především naše děti. Na celé přípravě se děti podílely a také se nám představí se svým vystoupením. Odměnou jim za to bude zábavné představení Michala Nesvadby.