Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

MÍSTO VÝKONU VZDĚLÁVÁNÍ A ŠKOLSKÝCH SLUŽEB DROBNÉHO Od září do prosince prožily děti krásné chvíle mezi kamarády, získaly nové zkušenosti, spoustu zajímavého se naučily a …

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného

MÍSTO VÝKONU VZDĚLÁVÁNÍ A ŠKOLSKÝCH SLUŽEB DROBNÉHO

Od září do prosince prožily děti krásné chvíle mezi kamarády, získaly nové zkušenosti, spoustu zajímavého se naučily a poznaly.

 

Zážitky v září

Zetor show

19. 9. na novoměstském náměstí děti netrpělivě očekávaly příjezd traktorů rozmanitých barev, velikostí i stáří. Dočkaly se. Traktory troubily, děti nadšeně mávaly. Byl to určitě nevšední zážitek.

Lidové hračky

Na výstavě lidových hraček v Horáckém muzeu jsme dětem přiblížili, s čím si hráli naši předkové – dědečci a babičky, jak se hračky dříve vyráběly a z jakých materiálů. Děti pohyblivé hračky se zájmem vyzkoušely. Na závěr se děti staly malými žáčky ve staré školní třídě.

 

Zážitky v říjnu

Fotbalové dopoledne

1.10. jsme se s dětmi vypravili na fotbalový stadion, kde se konala sportovní akce pro školičky pořádaná klubem SFK Vrchovina. Děti byly vybavené sportovním oblečením a odhodláním užít si dopoledne plné pohybu. Kromě sportovních zážitků si každý odnesl blýskavou medaili a zdravou dobrůtku. Za pěkně připravenou akci pro malé potencionální fotbalisty a fotbalistky děkujeme.

Hudební pořad ve školce

3. 10. si děti užily spoustu muziky v hudebním pořadu „Zpívánky“. Písničky byly doprovázené obrázky Josefa Lady.

Cesta za míčkem Flíčkem

15. 10. jsme se společně s dětmi a jejich rodiči setkali na kopečku u domečku dědečka a babičky. Děti na vlastní oči uviděly, kde se míček Flíček vlastně vzal a co se s ním stalo dál. Nešťastné babičce a dědečkovi pomohly ztraceného Flíčka najít. Stejně jako oni v pohádce prošly i děti zastaveními na zakleté křižovatce, ztracené vartě, u smutného poustevníka, čaroděje Habakuka, hafana Rafana i ptáka Ohniváka. Nakonec děti s babičkou a dědečkem našly hnízdo draka Mraka a jeho dráčat, které postupně společnými silami odfoukli pryč, a tak zachránili míčka Flíčka. Bylo to veselé odpoledne plné dobrodružství v čase krásného babího léta.

Pirátská show

18. 10. přijel do školky pirát s pirátkou a doprovázeli je dva krásní velicí papouškové, kteří předvedli, co všechno se dokážou naučit. Na památku na netradiční zážitek si každá třída odnesla jedno barevné pírko.

Výchovně-vzdělávací programy v knihovně

„Jak Kamil neumí létat“ – 22. 10. navštívily děti ze třídy Křemílci a 23. 10. děti ze třídy Motýlci.

„Veselá zahrádka“ – 17. 10. navštívily děti ze třídy Krtečci a 24. 10. děti ze třídy Berušky.

 

Během měsíce října proběhly na třídách individuální schůzky s rodiči nejmladších dětí.

 

Zážitky v listopadu

Divadlo ve školce

5. 10. shlédly děti pohádku „Káťa a Škubánek“.

Horácká Galerie

12. 11. děti ze třídy Motýlci prožily výchovně-vzdělávací program s názvem „Moje návštěva galerie“, kde si prohlédly sochy a obrazy, dozvěděly se, jak se v galerii chovat, zahrály si různé tematicky laděné hry a vyrobily si vlastní malou papírovou galerii.

Vůně medu

V týdnu od 11.11. do 15. 11. navštívily děti voňavou výstavu v Horáckém muzeu. Dozvěděly se zajímavé informace o významu včeliček prostřednictvím poutavého pohádkového příběhu, pozorovaly pohyb včel v proskleném úle, obdivovaly výrobky z včelího vosku a krásně zdobené perníčky. Nechyběla ani oblíbená ochutnávka zdravého medu. Děkujeme všem včelařům za jejich úctyhodnou práci.

Výchovně-vzdělávací programy v knihovně

„Pejsek a kočička“ – 8. 11. navštívily děti ze třídy Krtečci

„Povídání o pejskovi a kočičce“ – 15. 11. navštívily děti ze třídy Včelky

„Veselá zahrádka“ – 26. 11. navštívily děti ze třídy Vodníčci

Během měsíce listopadu proběhly na třídách individuální schůzky s rodiči budoucích předškoláků.

 

Zážitky v prosinci

Mikuláš ve školce a čertovské strašení

5. 12. děti netrpělivě očekávaly v tento čas tradiční návštěvu – bělovousého svatého Mikuláše se svými pomocníky, nebeskými anděly a pekelnými čerty. Dočkaly se, někdo s úsměvem, někdo s malými obavami. Mikuláš nahlédl do knihy hříchů, nezapomněl ani na pár vstřícných slov k dětem, nastal i čas na nadílku. Děti poděkovaly a s vzácnou návštěvou se rozloučily písničkou. S úsměvy na tvářích si prohlížely své balíčky.

V měsíci listopadu a prosinci se děti ze třídy Včelky seznámily s novou knihou O čertu Matesovi od autora Radomíra Ráčka, který se narodil v malé obci na Vysočině. Děti motivováni veselými a poučnými pohádkami o hodném čertu Matesovi se proměnily za malé hodné čertíky a potěšily svým čertovským zpěvem a strašením zaměstnance v Kulturním domě NMNM a žáky i kolektiv zaměstnanců v Základní škole a Praktické škole. Odměnou jim byla radost, sladká odměna i velké překvapení v podobě vánočního dárečku od kouzelného Skřítka ze Slavkovic.

Čas adventu

Během adventu probíhaly ve třídách vánoční setkání s dětmi a jejich rodinami, na která jsme se všichni velmi těšili. Někdo tvořil vánoční dekorace, někdo zpíval a tančil, někdo hrál různé pohádkové příběhy. Vánoční atmosféru navodily i světla svíček, cinkání zvonečků, chuť a vůně cukroví a vánočního čaje.

Vánoční návštěva ve školce

11. 12. nás do školy přišli svým vánočně laděným vystoupením potěšit žáci sousedící Základní školy na ulici Malá. Děkujeme za krásný zážitek a nové kamarády. Už se těšíme, až se společně všichni setkáme zase za rok.

Výchovně-vzdělávací programy v knihovně

„Když k nám přijde paní zima“ – 9. 12. navštívily děti ze třídy Broučci, 11.12. děti ze třídy Vodníčci a 12. 12. děti ze třídy Krtečci