Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Pohledec

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

  Od začátku nového roku se děti těšily na karneval pořádaný rodiči. Konal se v neděli 19. ledna v kulturním domě v Pohledci. Nejprve byl průvod masek, kde …

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Pohledec

 

Od začátku nového roku se děti těšily na karneval pořádaný rodiči. Konal se v neděli 19. ledna v kulturním domě v Pohledci. Nejprve byl průvod masek, kde jsme mohli vidět spoustu krásných princezen, rytířů, pirátů, indiánů, různá zvířátka, mysliveckého panáčka, Jožina z bažin, hasiče a na vše dohlíželi členové policie. Nechyběly pěkné soutěže, tancování, dobré občerstvení a hlavně stále dobrá nálada. Karneval se všem moc líbil.
Když jsme naplánovali lyžařský výcvik na 4. lednový týden, doufali jsme, že do té doby napadne sníh. S blížícím se datem jsme měli větší a větší obavy, že ho budeme muset odvolat. Ale meteorologové nějaké sněžení slibovali, tak jsme doufali, že to bude i u nás na Vysočině. A skutečně. Sice sněhu nenapadlo moc, ale aspoň něco. Tak jsme v úterý 21. ledna mohli zahájit lyžování. Děti si donesly lyže, hůlky, boty a vše mohlo začít. Kromě dvou dětí, které byly nemocné, lyžovaly na louce za mateřskou školou úplně všechny. Dvouleté a některé tříleté děti na lyžích stály poprvé, přesto se snažily a vždy vydržely trénovat téměř celou dobu se staršími kamarády. Někdy nám přišli pomoci s upínáním lyží někteří rodiče. Děti jezdily okruhy, ty vedly po rovince, mírně do kopečka i z kopečka. Některé sice občas spadly, ale starší se hned samy zvedaly, mladším jsme pomohli. Nikdo to nevzdal. Den ode dne bylo vidět, jak se naši lyžaři zlepšují. Poslední den výcviku děti čekaly závody. Každý dostal číslo a postupně se vydal na trať. A kdo vyhrál? No přece všichni, protože měli snahu, chuť a odhodlání. Jaká byla odměna? Kromě pocitu hezky stráveného týdne i nádherné medaile. Nakonec nám přálo i počasí. Jeden den krásně svítilo sluníčko – připadali jsme si jako na horách. Sníh vydržel celý týden, dokonce i trocha připadla. Tak uvidíme, jak to bude za rok.
Pomalu se začíná stávat tradicí, že v lednu začínáme chodit s předškoláky do pohledecké základní školy. Pani učitelka Marie Sáblíková má pro děti vždy nachystaný program. Tentokrát děti vytleskávaly svá jména, našly počáteční hlásku svého jména, určovaly geometrické tvary, poznávaly barvy. Potom děti dostaly pracovní list a pustily se do jeho plnění. Všem předškolákům se ve škole líbilo. Již při odchodu říkali, že se těší na další setkání .