Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

I když nám Sněhová královna letos nenadělila mnoho sněhu, i přesto si naše děti užily zimní radovánky do sytosti. Děti se na naší zahradě rozhodně …

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice

I když nám Sněhová královna letos nenadělila mnoho sněhu, i přesto si naše děti užily zimní radovánky do sytosti. Děti se na naší zahradě rozhodně nenudily – „pekáčovaly“, stavěly zimní království a sněhuláky. Dětské lopaty používaly nejen k vyhrnování sněhu, ale i k dělání cestiček a cest v labyrintu.
V měsíci únoru děti vystavovaly své práce, které tvořily ve školce, v knihovně v Novém Městě na Moravě.
V rámci projektu “Celé Česko čte dětem“ k nám do školky přišli číst školáci 2. ročníku s paní učitelkou Láchovou. Tentokrát si připravili poučný příběh o Honzovi, který svojí chytrostí vyzrál nad králem. Školáci při čtení používali jednoduché převleky postav a tím děti moc zaujali. Příběh se všem líbil, proto si ještě děti vyslechly bajku O chytré želvě.
V úterý 11. 2. 2020 jsme se zúčastnily projektu „Den bezpečného internetu.“ Příběh On-line ZOO je pěkně a srozumitelně zpracovaný pro širší věkové rozpětí dětí. Nastínil problémy a rizika, se kterými se děti mohou setkat na internetu. Pohádka děti velice zaujala, vysvětluje na příkladech zvířátek, s jakým nebezpečím by se mohli potkat na internetu.
Opět k nám přijeli manželé Paldusovi se svým minicirkusovým vystoupením. Nejprve nám předvedli žonglování s kruhy a kužely. Pak přišlo balancování na ostří nožů, které děti sledovaly se zatajeným dechem. Svoje artistické umění nám předvedli dva jezevčíci. V programu nechyběla ukázka kouzel za asistence některých dětí. Na závěr si děti mohly pohladit nosála červeného a seznámit se s péčí o něj.
Kdo si chtěl pořádně zatancovat, zasoutěžit a užít si pěkné sobotní odpoledne, navštívil 15. února karneval ve Slavkovicích. Sešlo se tu spousta pěkných a neokoukaných masek. K velké skupině dětských masek se letos přidali i někteří rodiče. Za odvahu a nápaditost dostala každá maska sladkost. Nechyběly soutěže, tancování a společné fotografování.