Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

Adventní čas ve Slavkovicích Čas Vánoc je ten nejkrásnější v roce. Čekání na Štědrý den nám utíkalo jako voda. Na každý den v adventu si …

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice

Adventní čas ve Slavkovicích

Čas Vánoc je ten nejkrásnější v roce. Čekání na Štědrý den nám utíkalo jako voda. Na každý den v adventu si pro nás vánoční skřítek připravil nějaký úkol. Odměnou za splnění úkolu byl malý dáreček, který nám u sebe zanechal.

Adventní čekání jsme zahájili vystoupením „Slyšte, slyšte“ herce brněnského divadla Sergeje Sanžy, který nám hravou formou připomněl, co se stalo v Betlémě.

V podvečerních hodinách 27. listopadu jsme se sešli společně s rodiči při adventním tvoření. Vyrobili jsme si skřítka, svícen a stromeček.

V průběhu měsíce jsme vyráběli ozdobičky, kterými jsme si vyzdobili stromy před mateřskou školou. S vyrobenými stromečky jsme navštívili slavkovické babičky a popřáli jim hodně zdraví v novém roce. Pro babičky a dědečky v novoměstském penzionu jsme vyrobili papírové hvězdičky, aby si mohli ozdobit svůj vánoční stromeček. Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese a ozdobili jim stromeček u krmelce v lese nad Slavkovicemi. Zvířátka si mohou pochutnat na jablíčkách, mrkvičce a suchém pečivu, které si děti usušily.

5. prosince nás navštívil Mikuláš s čertem. Některé děti měly pár hříchů, ale slíbily, že se polepší a tak si čert do pekla nikoho neodnesl.

V neděli 15. prosince se v podvečer rozezněly koledy u místního kostela. Všichni společně jsme si zazpívali známé koledy, zahřáli se u čaje a medoviny a pochutnali si na cukroví, které děti upekly.

Advent jsme ukončili v pátek 20. prosince posezením u stromečku, kde jsme si připomněli lidové tradice, pouštěli jsme lodičky, krájeli jablíčka, zpívali koledy.