Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská Tak a máme za sebou tři prožité měsíce v mateřské škole. Děti se naučily spoustu nových věcí. Společně si …

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská

Místo výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská

Tak a máme za sebou tři prožité měsíce v mateřské škole. Děti se naučily spoustu nových věcí. Společně si vytvořily pravidla chování, jak se k sobě hezky chovat, jak spolu mluvit, ale také zažily spoustu akcí.

 

Co jsme prožili v září

Divadlo v MŠ

Divadlo Na cestě zahrálo dětem 25. září loutkovou pohádku „ O Plaváčkovi“. Děti z celé školky si pohádku pořádně užily, byly vtaženy do děje a moc se jim líbila. Závěrečný potlesk byl důkazem.

Co jsme prožili v říjnu

Fotbalové dopoledne

Po celé dopoledne 1. října byla pro děti připravena na fotbalovém hřišti spousta stanovišť, kde si děti mohly vyzkoušet, jak zdatné jsou ve fotbalových disciplínách. Všechny děti si mohly pořádně zasportovat a zakřičet při vstřelení gólu. Děkujeme fotbalovému klubu za pozvání.

Divadelní představení v KD

Ve čtvrtek 3. října jsme navštívili s předškoláky KD a pohádku hradeckého Divadla Drak „Sněhurka“. Pět tatínků vypráví a hraje klasickou pohádku trochu jinak – nejlíp, jak to tatínkové umí – pomocí všeho, co lze najít v dobře zařízené kutilské dílně.

Kaštanový den

Během podzimu proběhlo Kaštanování. Kaštany bylo třeba nejprve nasbírat. Ale již při samotném sběru se děti s kaštany vyřádily. Sluníčko se na nás usmálo, a tak si děti se svými rodiči 15. října užily spoustu zábavy, hrály různé hry a plnily úkoly. Sladkou tečkou byl pro ně perníkový kaštánek a omalovánka. Všechny nasbírané kaštany nakonec skončily u lesníků jako krmivo pro zvěř.

Podzimní hrabání

Děti z krtečků se jako správní pracanti chopily hrabiček a vyrazily na školní zahradu posbírat spadané listí. A nedaly se zahanbit. Jak malí, tak velcí pomocníci hrabali a nakládali listí na kotouč.

Co jsme prožili v listopadu

Vůně medu

V týdnu od 11. listopadu všechny třídy zavítaly na tradiční včelařskou výstavu v našem městě. Zkušený včelař nám přednesl krátkou přednášku o včelkách a zodpověděl naše dotazy. Dětem se moc líbil prosklený úl s živými včelkami.

Divadlo v MŠ

V pátek 8.listopadu nás navštívil pan Hrubec se svým Dřevěným divadlem. Tentokrát zahrál pohádku „Princezna na hrášku“. A jako vždy to byl skvělý zážitek a děti pana loutkoherce odměnily velkým potleskem.

Návštěva knihovny

Děti z třídy myšek se ve čtvrtek 21. listopadu vydaly do městské knihovny. Paní knihovnice je seznámila s tím, jak to v knihovně chodí a jak si děti můžou s rodiči krásné pohádkové knížky vypůjčit. A za odměnu si všichni vyslechli pohádku „O pejskovi a kočičce“.

Den otevřených dveří na Bělisku

V pátek 22. listopadu si všechny děti z naší školky prohlédly prostory střední odborné školy a učebny. Mohly si vyzkoušet jízdu na motokáře, ale nejvíce se jim líbila vlaková modelová železnice. Děti si odnesly spousty zážitků, budeme se těšit na příští návštěvu.