MOTÝLCI V ADVENTNÍM ČASE

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

  Spoustu příběhů, říkanek, písniček, her, tvořivých činností, obrázků a povídání s vánoční tematikou provázelo adventní čas dětí ze třídy Motýlků. Zahráli jsme příběh o narození …

 

Spoustu příběhů, říkanek, písniček, her, tvořivých činností, obrázků a povídání s vánoční tematikou provázelo adventní čas dětí ze třídy Motýlků. Zahráli jsme příběh o narození Ježíška a každý mu přinesl ten nejlepší dárek, společně jsme vánočně vyzdobili třídu i vánoční stromek. Nechyběla ani vůně cukroví, které jsme s velkou pečlivostí a nadšením upekli. Na našich procházkách ulicemi města jsme obdivovali vánoční výzdobu, na radnici veliký vánoční stromek a krásné anděly, v Horáckém muzeu si prohlédli úžasnou výstavu Chaloupka na vršku autorky stejnojmenných knih a Večerníčků Šárky Vaňkové. Ve starobylé světničce jsme si pohráli s dřevěnými hračkami a paní z muzea nás seznámila s dobovými tradicemi, nechybělo oblíbené pouštění lodiček z ořechových skořápek. Nejvíce jsme se těšili na společné vánoční posezení s dětmi a jejich rodinami u voňavého cukroví, punče či čaje v záři svíček. Všichni jsme se ocitli v soukromé televizi Motýlkov, kde naše milé slečny hlasatelky uvedly vystoupení dětského sboru Bambini Motýlci, chvilku vánoční poezie, muzikálovou pohádku O Červené Karkulce a chvilku zamyšlení u adventního věnce – příběh čtyř svíček. A ani v naší televizi nechyběly reklamy v podání natěšených dětí. Na závěr dárečky a přáníčka pro své blízké. Děti si zasloužily potlesk i úsměvy rodičů, nechyběly ani slzičky dojetí. Těšila nás 100% účast dětí se svými rodinami. A přišel den, kdy jsme s napětím očekávali Ježíškovo zvonivé cinkání. Dočkali jsme se! Pod rozsvíceným stromkem bylo plno barevných dárků, které děti s úžasem a upřímným nadšením obdivovaly. Radost se neobešla bez rozbalování, skládání a samozřejmě patřičného vyzkoušení nových hraček, které budou děti těšit při hrách i vzdělávání v mateřské škole. Kouzlo Vánoc doladil smích dětí a pohoda nás všech. Šťastné a veselé Vánoce!

Soubory ke stažení