Návštěva hasičské zbrojnice z MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

NAVŠTÍVILI JSME HASIČSKOU ZBROJNICI – MŠ DROBNÉHO Během měsíce dubna jsme se vypravili s dětmi ze školky na ulici Drobného na prohlídku novoměstské hasičské zbrojnice, …

Návštěva hasičské zbrojnice z MŠ Drobného

NAVŠTÍVILI JSME HASIČSKOU ZBROJNICI – MŠ DROBNÉHO

Během měsíce dubna jsme se vypravili s dětmi ze školky na ulici Drobného na prohlídku novoměstské hasičské zbrojnice, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o různé zásahové činnosti hasičů a jejich potřebné výstroji, zkrátka o jejich nelehké práci. Celou zbrojnici jsme si pozorně prohlédli, ti odvážnější si vyzkoušeli položit se do záchranářských zpevňujících nosítek. Velkým zážitkem byla prohlídka veškerého vybavení hasičského auta a především posadit se do jeho kabiny. Děti si s nadšením zahrály na hasiče hasící maketu hořící hospody proudem vody z opravdické hasící hadice. Na rozloučenou ještě zvuk sirény. Páni hasiči podarovali děti hasičskými omalovánkami a sladkými bonbóny ze stříbrné přilby. Děkujeme za poutavou exkurzi a za obětavou práci novoměstským hasičům.