Návštěva Policie České republiky – MŠ Žďárská

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Návštěva Policie České republiky – MŠ Žďárská V pondělí jsme s dětmi navštívili PČR. Hned v úvodu nás čekaly prostory místního vězení, kde i děti cítily respekt ze …

Návštěva Policie České republiky – MŠ Žďárská

Návštěva Policie České republiky – MŠ Žďárská

V pondělí jsme s dětmi navštívili PČR. Hned v úvodu nás čekaly prostory místního vězení, kde i děti cítily respekt ze strohé místnosti. Další část prohlídky už byla zajímavější a odlehčenější – prohlídka zbraní, pout i obušků. Děti si vše směly osahat a detailně prohlédnout. Poté nás čekal ,,velín“, místnost s několika obrazovkami, kde jsou monitorovány exponované části města. Zde nám JUDr. L. Černý velmi poutavě vylíčil celý podchycený systém. V závěru nás čekala prohlídka vozového parku, kde si děti vyzkoušely, jak se sedí na policejní čtyřkolce a v policejním autě. Největším zážitkem byly spuštěné sirény aut. Při loučení s policisty byly děti pevně rozhodnuty stát se právě policistou. Tak jim budeme držet palce.