Návštěva předškoláků na Gymnáziu

Návštěva předškoláků MŠ Drobného na Gymnáziu v Novém Městě na Moravě   Dopoledne 26.10. 2018 bylo sice pošmourné, ale nám předškolákům to vůbec nevadilo, protože …

Návštěva předškoláků na Gymnáziu

Návštěva předškoláků MŠ Drobného na Gymnáziu v Novém Městě na Moravě

Dopoledne 26.10. 2018 bylo sice pošmourné, ale nám předškolákům to vůbec nevadilo, protože ten den jsme šli na návštěvu do gymnázia. Je to zvláštní slovo,  avšak my už víme, že je to škola pro velké a starší kluky a holky – studenty. Paní učitelka nám řekla, že si společně připomeneme sto let od vzniku Československé republiky. To je mnohem víc, než má babička a děda….

Kolem budovy gymnázia chodíme občas na procházku. Je velká a starší než naše školka. Ale jak to vypadá vevnitř? To bylo pro nás zatím velké tajemství, které jsme ten den odhalili.

Hned u vchodu nás přivítali usměvaví studenti se svými profesory. Paní profesorky chodily ve zvláštních šatech a páni profesoři měli obleky. Paní učitelka nám řekla, že takhle se lidé oblékali právě před sto lety. Bylo to moc zajímavé.

Společně jsme prošli bludištěm velkých chodeb, dveří a tříd. Jé, tady by se běhalo a schovávalo……Na to však vůbec nebyl čas.

Věděli jste, že na gymnáziu mají barvy, se kterými se dá malovat i na ruce? My jsem malovali spolu se studenty vlajku naší republiky. Byli jsme šikovní a radili jsme studentům, kam která barva patří.

V další třídě pro nás nachystali prstové barvy a my jsme si mohli vyrobit vlastní vlaječku. Teď ji mám vystavenou doma.

Představte si, že na gymnáziu skládají puzzle, jako my ve školce. Dokonce se s námi o něj podělili a my mohli skládat také. Že máme šikovné prstíky jsme dokázali při výrobě papírové vlaštovky – létala opravdu daleko.

Naposledy jsme navštívili takovou obrovskou místnost, prý se jmenuje tělocvična. Tam jsme běhali pod lanem, lezli po žebřinách, hráli flórbal a stříleli góly.

Ale to už jsme se museli vrátit do školky. Ach jo! Bylo to moc fajn, nikde jsme nečekali, mohli jsme si tady hrát, vyrábět a všichni se o nás moc hezky starali a usmívali se na nás. Tak třeba se sem ještě někdy podíváme………….

Moc děkujeme a třeba zase někdy nashledanou.