Návštěva sádek

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Návštěva sádek

V rámci projektu Celé Česko čte dětem jsme využili pozvání p. Kosára na sádky místního rybářského svazu. Děti zde vyslechly pohádku o kapříkovi Petříkovi. V připravené kádi na děti čekalo překvapení a to hned několik druhů ryb. Děti si mohly prohlédnout pstruha obecného, plotice, lína, okouna, jednoročního a dvouročního kapříka. Do podběráku byl chycen i velký kapr lysec a děti si ho mohly detailně prohlédnout zblízka. Pan rybář dětem vyprávěl, jak se na ryby musí sahat jen mokrou rukou a jak se o ně starat, než z nich vyrostou pořádné ryby. Dalším překvapením pro děti bylo vypouštění kaprů skluzem z kádí do místních sádek. Na závěr dětem vylovil malého sumečka. Návštěva sádek se nám moc líbila i zajímavé povídání a všichni jsme odcházeli plni nových dojmů.

Dotazník