Návštěva strašidelného podzemí – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

STRAŠIDELNÉ PODZEMÍ – třída Motýlci Začátek posledního červnového týdne čekalo děti ze třídy Motýlci dobrodružství v podzemí Horáckého muzea. Hned u vchodu do temného sklepení hlídal …

Návštěva strašidelného podzemí – MŠ Drobného

STRAŠIDELNÉ PODZEMÍ – třída Motýlci

Začátek posledního červnového týdne čekalo děti ze třídy Motýlci dobrodružství v podzemí Horáckého muzea. Hned u vchodu do temného sklepení hlídal Novoměstská strašidla netopýr. Světla a hlas z neznáma nás doprovázely, ukazovaly cestu, kudy dál a seznamovaly s původem tajemných postav. V lesích se skrývá Hejkal, lesní víly i skřítkové, u rybníků vodník, v pekle čerti hrají kuželky. Poutavá byla i pověst o ztraceném prstýnku černé vdovy. Překvapil nás hořící sud a povídání o novoměstském pivovaru. Možná jsme se trošičku báli, ale návštěvu v tajemném sklepním prostoru s nejrůznějšími bytostmi zvládli úplně všichni. Za odvahu jsme na dvorku prozkoumali veselý vírský mlýnek, mořskou výstavu žáků ZUŠ v půdních prostorách muzea a výstavu starobylých hraček.