Návštěva střední zdravotnícké školy – MŠ Slavkovice

Návštěva střední zdravotnické školy.   Děti ze školky ve Slavkovicích navštívily Střední zdravotnickou školu ve Žďáře nad Sázavou. Se sociálně patologickými jevy, jako jsou týrání, …

Návštěva střední zdravotnícké školy – MŠ Slavkovice

Návštěva střední zdravotnické školy.

Se sociálně patologickými jevy, jako jsou týrání, zanedbávání, šikanování nebo drogy, kouření, alkohol a léky, se mohou setkávat děti již v předškolním věku. Je tedy důležité zahájit primární prevenci právě v době předškolní docházky a poskytnout potřebné informace formou, která je úměrná tomuto věku.

Cílem našeho ročního projektu je nabídnout dětem prvotní informace a schopnost orientovat se v dané problematice. Přiměřenými námětovými hrami a situačním učením jsou děti vedeny tak, aby si uměly vážit svého zdraví, a aby zvládaly sociální dovednosti. Snažíme se na děti působit tak, aby si upevnily pozitivní vlastnosti a návyky, které jim pomohou v krizových situacích.

Jednou z mnoha činností byla návštěva Střední zdravotnické školy ve Žďáře nad Sázavou, kde nás studentky provedly nemocničním pokojem, seznámily nás s lidským tělem a ukázaly zajímavosti ze své práce.

Děti poznaly, že jsme každý jiný, každý jinak starý, a že se musíme o sebe starat, abychom péči zdravotních sestřiček a lékařů potřebovali co nejméně.