Neobvyklá návštěva ve třídě Berušek – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Neobvyklá návštěva ve třídě Berušek – MŠ Drobného   Ve čtvrtek 22.3. nás ve třídě překvapila neobvyklá návštěva. Na dveře zaklepal voják z povolání. S …

Neobvyklá návštěva ve třídě Berušek – MŠ Drobného

Neobvyklá návštěva ve třídě Berušek – MŠ Drobného

 

Ve čtvrtek 22.3. nás ve třídě překvapila neobvyklá návštěva. Na dveře zaklepal voják z povolání. S sebou si přivezl celou výbavu, kterou potřebuje pro výkon své profese. Děti byly zpočátku trošku zaražené (možná i proto, že v té době bylo ve třídě více holčiček než chlapců), ale ostych brzy opadl díky zajímavému a poutavému vyprávění pana Vlčka, který pracuje v pozemní jednotce na vojenském letišti v Čáslavi.

Děti se dozvěděly, že i vojáci musí dodržovat pravidla (tak jako my pravidla soužití ve třídě) a prochází velmi náročným vojenským výcvikem.

Po chvilce vyprávění si již děti zkoušely vojenskou přilbu, vestu a ochranný oblek s návleky na boty. S vojenskou maskovací sítí jsme si zahrály hru. Dokonce se nám podařilo přivolat s pomocí vysílačky druhého vojáka – řidiče. Zbyl ještě čas na pár fotek, které přiblížily práci vojáků na letišti a jejich výcvik.

Dopoledne uteklo jako voda  a pan Vlček se s námi rozloučil slibem další návštěvy v MŠ, aby si setkání užil i zbytek dětí, které byly v té době  nemocné.