Olympiáda – pozvánka

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Olympiáda – pozvánka

Přijměte pozvání na Olympiádu Mateřské školy Nové Město na Moravě

Dne 26. května 2022 v 15 hodin se na atletickém stadionu v Novém Městě na Moravě uskuteční 1.ročník Olympiády pro více než 300 předškolních dětí.

Cílem sportovního projektu je zprostředkování zážitků, které probudí u dětí a rodičů zájem o pohyb, podpoří sportovního ducha, budou rozvíjet tělesnou i psychickou zdatnost dětí a umožní dětem i dospělým opakovaně prožívat radost ze vzájemného setkávání.

Děti se na tuto sportovní akci připravují po celý školní rok a při tréninku sportovních disciplín jim napomáhá maskot velký plyšový klokan Skokan. Putuje ze třídy do třídy a podporuje děti v jejich sportovních aktivitách. Cvičení s ním je o hodně zábavnější.

Celým odpolednem nás bude provázet loutkoherec Dřevěného divadla pan MgA. Jan Hrubec spolu s klokanem Skokanem. Slavnostní zahájení, zapálení olympijského ohně, průvod dětí s olympijskou vlajkou, zpěv společné hymny a představení jednotlivých družstev dětí za účasti významných sportovců regionu pana Radka Jaroše a Petra Hubáčka.

Děti budou rozdělené do soutěžních 10-členných družstev podle věku. Vzniknou tak družstva ve třech kategoriích: první nejmladší děti ve věku 2 – 3 let, druhé ve věku 4 – 5 let a třetí kategorie družstvo nejstarších dětí ve věku 5 – 6 let.

Jaké disciplíny čekají na naše malé sportovce?

Sílu a vytrvalost nám naši závodníci ukáží při pětiskoku, odvahu a obratnost prokáží při skákání v pytli. Tenisovým míčkem se budou snažit hodit co nejvíce do dálky. Nejtěžší soutěžní disciplínou bude zřejmě překážkový běh s míčkem v kelímku. Olympijské klání vyvrcholí společným štafetovým během všech družstev. Závěrem nás čeká společné slavnostní vyhodnocení, medaile a diplomy všem dětem, radost a zábava.

Velké poděkování patří zřizovateli, rodičům, sponzorům a přátelům naší školy, bez kterých by tak velkou akci nebylo možné uskutečnit.

Na společné setkání a řadu nejenom sportovních zážitků se těší všichni pracovníci naší školy, kteří se podílí na její přípravě.

Dotazník