Podzim ve Slavkovicích

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

  Začátek školního roku se prolínal venkovskou tématikou. Přijela nás navštívit Zdeňka Šiborová – autorka několika dětských knížek a skvělá vypravěčka. Nejvíc děti zaujalo povídání …

 

Začátek školního roku se prolínal venkovskou tématikou. Přijela nás navštívit Zdeňka Šiborová – autorka několika dětských knížek a skvělá vypravěčka. Nejvíc děti zaujalo povídání o vzniku knížky Kravička Berta a její strakatá cesta za slávou. Skutečný příběh šampiónky českého strakatého skotu zpracovala velmi čtivou a vtipnou formou. Zda je to ta pravá šampionka ze Slavkovic, jsme se jeli přesvědčit 11. září na výstavu českého strakatého skotu do Radešínské Svratky. Na všechny čekal bohatý doprovodný program s přehlídkou zemědělské techniky a soutěží.

Předplavecký kurz v městských lázních v Novém Městě byl již od první lekce pro děti velkým zážitkem.

Začátkem října jsme zhlédli malé cirkusové představení s klaunem Pepou a opičkou Žofkou. Děti byly nadšené, co víc si přát.

19. října se konala oslava 70 let založení MŠ v Novém Městě. S vystoupením „Šampion“ jsme do veselého pásma přispěli i my, děti na jevišti sklidily velký potlesk. Odměnou a tečkou za náročným dnem a obrovským úsilím dětí vše zvládnout, bylo pro všechny malé diváky jedinečné představení Michala Nesvatby.

V závěru měsíce jsme se vydali do Žďáru na Krajskou správu a údržbu silnic. Děti si prohlédly vozidla, která se starají o sjízdnost silnic v zimě. V některých z nich jsme se i svezli. Za teplý čaj, dobroty a drobné dárečky děkujeme p. Liškové a dalším zaměstnancům, kteří pro nás připravili krásné dopoledne. Zpáteční cesta vláčkem byla pro mnohé velkým dobrodružstvím.

Soubory ke stažení