Podzimní hrátky se zvířátky

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Podzimní hrátky se zvířátky

Vřelým přivítáním všech účastníků začaly „Podzimní hrátky se zvířátky“, na které se děti moc těšily, a ukázalo se, že měly také proč. Hrátky, které proběhly na zahradě naší mateřské školy dne 25.10. 2021, měly za cíl nejenom děti pobavit, přiblížit jim krásy a tradice podzimu, ale i upevnit sounáležitost třídních kolektivů s edukačními prvky úměrnými věku dětí. Akci provázeli naší kamarádi, zvířátka ze tříd zajíc, krtek, ježek a myška, zobrazeni na velkém plakátu, připraveni k vybarvení. Jelikož bylo chladnější počasí, zahřáli jsme se protažením těla a tancem v rytmu hudby.  S ranním větrem přiletěl velký drak Větroplach, se kterým mohly děti poznávat jeho barvičky a o draku si i zazpívaly písničku. S Větroplachem přiletěli  i malí dráčci, kteří doprovázeli  své malé kamarády při plnění úkolů. A jaké to byly úkoly? Na čtyřech stanovištích krtka, ježka, zajíce a myšky byly spjaty s podzimními plody a přírodninami. Nechybělo hmatové vnímání, tvoření, sportovní disciplíny…Odměnou za splnění úkolů bylo razítko, po jejímž obdržení děti dráčky dozdobily, dokreslily a mohly tak získat sladkou odměnu. I přes nevelkou účast z důvodu nemocí dětí jsme se rádi sešli a vytvořili tak podzimní výrobky, které zdobí zahradu naší školky.