Podzimní stezka poznání

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Podzimní stezka poznání

Podzimní stezka poznání

Podzim nám nabízí pestrou barevnou škálu a k tomu pěkné počasí vybízející ke krásným vycházkám do přírody. Tak proč toho nevyužít a nepřipravit dětem naučnou stezku, kde si ověří svoje vědomosti o podzimním období a zároveň procvičí koordinaci pohybů. Na děti čekalo spoustu zajímavých úkolů jako štafetový běh s přeskoky hromádek listí, hledání listí a klacíků s porovnáváním velikostí a společná tvorba housenky z těchto materiálů, chůze k určitému cíli ve vázaném zástupu za sebou, opakování si poznatků o stromech, hledání nejsilnějšího stromu k načerpání přírodní energie, procvičování matematických představ, určování charakteristických znaků podzimu, vnímání zvuků kolem sebe a mnoho dalšího.

Děti si celé dopoledne krásně užily a všichni jsme si odnesli spoustu zážitků z tohoto dobrodružství.