Pomáhat a chránit – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

POMÁHAT A CHRÁNIT – MŠ DROBNÉHO Známé motto Policie České republiky, s kterým se seznámily děti z MŠ Drobného v rámci prohlídek policejní stanice v Novém Městě na Moravě. …

Pomáhat a chránit – MŠ Drobného

POMÁHAT A CHRÁNIT – MŠ DROBNÉHO

Známé motto Policie České republiky, s kterým se seznámily děti z MŠ Drobného v rámci prohlídek policejní stanice v Novém Městě na Moravě. Děti přivítali policisté a policistky v uniformách, kteří dětem ukázali, co vše používají při své práci, jako obušek, pistoli, samopal, baterku, plácačku, helmu, neprůstřelnou vestu, “pepřák“. Děti si mohly vše osahat, či vyzkoušet a také komentovat svými, mnohdy úsměvnými, připomínkami. Seznámily se s místností s kamerovým systéme, kde poznávaly místa v našem městě. Velmi je zaujala prohlídka policejní cely, kde se někteří odvážlivci nechali i zavřít, jiní vyzkoušeli tamější postel. Největší radost byla z možnosti posadit se do policejních aut a na čtyřkolku, to se dětem rozzářila očička. Policisté se s dětmi rozloučili blikáním a zvukem policejních majáčků. Do školky si děti přinesly velký a zajímavý zážitek a také drobné dárky od Policie ČR.