Předškoláci na výletě – MŠ Žďárská

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Předškoláci na výletě – MŠ Žďárská Letos v červnu jsme v rámci výletu předškoláků navštívili zámek ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme se zúčastnili naučného …

Předškoláci na výletě – MŠ Žďárská

Letos v červnu jsme v rámci výletu předškoláků navštívili zámek ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme se zúčastnili naučného edukačního programu se zámeckým lektorem nazvaného „Kde září hvězdy“. Program, který vtáhl děti do příběhu za dávných časů, pojednával o tom, že dřívější zámek byl klášter, který obývali mniši dodržujíc přísná pravidla. Neměli hodinky a tak se orientovali podle slunce a hvězd.. Tak začal příběh, kde se děti prošly Muzeem nové generace, hledaly hvězdy, malovaly nebe svým vlastním tělem, rozsvítily vlastní hvězdnou oblohu a přitom dodržovaly ,,silencium“. Závěrem byla zmrzlina a procházka na Zelenou horu s rozhledem do všech stran.