PŘEDVÁNOČNÍ ZASTAVENÍ

/ Jaroslava Fišarová

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v celém roce, ale poslední dobou zapomínáme na to, že Vánoce mají úplně jinou úlohu. Je to čas k radosti, čas k veselí, čas ke štěstí a především čas k zastavení a rozjímání. Celá naše školka se na tento slavnostní den velice těšila. Děti z broučků pojaly toto odpoledne jako ukázku  každodenního života v jejich třídě. Předvedly chůzi po elipse při relaxační hudbě, následovalo pásmo básní a písní a nakonec malé překvapení pro rodiče v podobě spirály a přečtení kouzelného adventního příběhu. Za doprovodu koled postupně děti rozsvěcovaly svícny z jablíček. Ve třídě Křemílků děti přivítaly rodiče básničkami a krátkou písničkou o Ježíškovi. Společně si s rodiči vyrobily hvězdičku a svícen z jablíčka. Poté se všichni sešli na spirále, děti postupně zapalovaly svoje svícínky a nakonec se u rozsvícené spirály zpívaly vánoční koledy. Třída Krtečků si pro rodiče připravila krásnou pohádku O dvanácti měsíčkách, potom zazpívaly oblíbené vánoční koledy a písně, nechyběly ani básničky. Také třída Vodníčků začala setkání s rodiči ukázkou her a tanečku ze života třídy. Potom děti sehrály divadelní představení Stromeček, zazpívaly vánoční písně a společně s rodiči si děti vzájemně předaly připravené dárečky pro své kamarády. Předvánoční zastavení bylo na všech třídách zakončeno malým pohoštěním – ochutnávkou cukroví, které děti společně napekly a osvěžením výborným vánočním punčem a čajem. Atmosféra byla kouzelná. Dokázali jsme se na chvíli v té uspěchané předvánoční době zastavit, obejmout svoje děti a říct jim, jak je máme rádi. Odměnou pro nás učitelky byly rozzářené oči děti a pochvalná slova od rodičů.

.