Projekt Technické školky

/ Krejčí Alena

Projekt Technické školky

Mateřská škola se zapojila do projektu Technické školky s názvem ,,Kam, karkulko malá, kam? “ Hlavním cílem tohoto projektu bylo vyrobit  dřevěné loutky k pohádce o červené Karkulce, která byla dětem formou jednoduchého představení prezentována učitelkami. Po shlédnutí motivačního představení byly děti vtáhnuty do děje a byl v nich vyvolán zájem o výrobu dřevěných loutek souvisejících s tématem pohádky, kdy autorem těchto neopracovaných loutek byl divadelník Honza Hrubec, který se na projektu významně podílel, za což mu patří velké poděkování.

Při výrobě loutek nechyběly doplňkové činnosti, kde děti mohly zdolávat překážkovou cestu lesem, tvořit bábovky v písku, tisknout špuntem, proplétat košíky a účastnit se mnoha dalších činností spojené s projektem. Nečekaným překvapením byla návštěva reportéra z televize.. :), který zaznamenal reportáž tohoto pracovního dopoledne.

Z nově vyrobených loutek nechyběla od paní učitelek pohádka O červené Karkulce a upečená voňavá bábovka, která dětem moc chutnala.

Vyrobené loutky nám budou vzpomínkou na tento pohádkový den..

Slavnostního ukončení projektu, které následovalo pár dní poté, se zúčastnil místostarosta Stanislav Marek, z odboru školství paní Mgr.Lenka Klapačová, rodiče i děti. Školkáčci dostali diplom a hřebík, který si zatloukli do kmenu Technické školky, který je ozdobou naší zahrady.

Poděkování rovněž patří i firmě Pegas-Steel za materiál a pomoc při umístění kmenů (Drobného+ Žďárská).
Zároveň je třeba poděkovat p. kuchařkám za
výborné koláče.