Projektový den Malý loutkář

/ Krejčí Alena

Projektový den, loutky, divadlo, …

Projektový den Malý loutkář

V rámci zavádění inovativních metod vzdělávání děti navštívily principála Dřevěného divadla místního loutkáře MgA. Jana Hrubce, který si pro ně připravil projektový den Malý loutkář. Děti se učily poznávat různé druhy dřeva a objevily nástroje, které se používají na výrobu loutek, pozorně poslouchaly jak se loutky vyrábějí a jak se vodí. Svoji fantazii, představivost a zručnost projevily při tvorbě vlastních loutek. Pod vedením si vytvářely svoje vlastní scénáře, režii a sehrály skupinová divadelní představení. Při tvorbě té kratičké inscenace rozvíjeli skupinovou komunikaci souhru s druhým člověkem i ochotu v zájmu celku ustoupit od vlastního nápadu. A prožili i úspěch při předvedení své malé inscenace kamarádům v publiku. Ochutnali co to znamená vystoupit před lidmi, okusili co ruší a co pomáhá. Celé dopoledne se neslo v duchu radosti a nadšení při společném sdílení netradičního učení.

Úřední hodiny o prázdninách:

Mateřská škola jako příspěvková organizace vznikla v roce 2003 sloučením pěti pracovišť. V současné době tvoří mateřskou školu čtyři pracoviště.Mateřská škola